Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feltétlenul ki kell venni a...

Hippdián kérdése:

Feltétlenul ki kell venni a fullbevalot a fullbol ha az begyullad?

Figyelt kérdés
Igazsagszerint nem is vagyok benne biztos hogy be gyuladt a fulem. 4napja lyukastottak ki a fulem. Mindenszakszeruem tortent kozmetikusnal. Ám a bal fulem azota faj es piros, es egy kicsit elkezdett bedagadni. Vegulis nem olyan veszes es el is tudnam viselni ha tudnam h ez meddig tart, vagy h normalis e? Ilyenkor muszaj ki venni a fullbevalot? Ez mar gyulladasnak szamit, ugyanis nem gennyesedik, tudok tole aludni, nem faj annyira csak egy kicsit piros es duzzadasnak indult. Nem igazan szeretnem ki venni, mert akkor osszefor es nem szeretnem ujra lyukasztani. Viszont mi van akkor ha meg is begyuladt? Ajanlatos inkabb ki vennem? Tortenhet barmi ha nem veszem ki?

2015. máj. 4. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Na de lyukasztásnál csak kaptál orvosi fém fülbevalót! Ha igen, azt nem kell kivenned. Vegyél a gyógyszertárban sebalkoholt, és alkoholos vattával dörzsölgesd át a füled! Amúgy meg kend be körömvirágkenőccsel. Hamar rendbejön. Kivenni tényleg nem ajánlott, mert beforr.


Ha esetleg nem kaptál lyukasztáskor orvosi fém fülbevalót, akkor menj el egy bizsusba és vegyél! Lehet kapni kis műanyag dobozban, azt tedd a füledbe és kezeld a fent leírtak szerint.

2015. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Simám sokkal jobb lenne, ha összeforrna, könnyen lehet rossz helyen van a lyuk. Egy lyukasztás piti dolog, árban is egyébként is, mint amit most csinálsz ahhoz képest is.


fej - "piros, es egy kicsit elkezdett bedagadni" És nem mentél orvosról és még a fülbe való kivételén vacillálsz? :O OMG Ez komoly?

2015. máj. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

# 1 Ha kórokozó az ok már min. az arcüregbe van, azt is kimossa alkohollal?


Bár lehet, tényleg a fülbevaló anyagra allergiás, ott még az orvosi fém is esélyes lehet amúgy csak pár ezrelékbe ami itt felugrott párszázalékra. Nem véletlenül van platina implantátum és még sok más a relatív olcsó orvosi acélon túl

2015. máj. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
#1-es vagyok, 8(!) fülbevalóm van, tudom, miről dumálok. Rossz helyre fúrt is van köztük, annyi, hogy az több ideig gyógyult, jobban fájt. Négy nappal lyukasztás után a lob teljesen normális, még orvosi fémmel is.
2015. máj. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

EÜ-ben dolgozom - balesetin, - ismerem az eljárást. Nem retek helyre kell menni, ahol normális a gyulladás. Ha 24 óra után még fáj, akkor lecsesztek valamit.


Gyulladáshoz fertőzés kell, a direkt első fülbevalós célra gyártott fülbevalók, és az előzetes fertőtlenítés kizárja a fertőzés esélyét. Ha csak nem sárban, vagy koszos párnában dörgölöd a füled.

2015. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Oké... na de átszúrtad a húsod. Van benne egy luk. Igyekszik összegyógyulni. Gondolkodjatok már.
2015. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyulladást bőr pír szinten sem okoz ekkora seb ha nincs fertőzés. Gondolj bele, ha kezed eltöröd, azt is ha helyre rakják, mondjuk feltáró műtétel, már azt is 3 nap múlva észre sem veszed, csak ha a gipsz akadályoz éppen.
2015. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bőrpír - helyesírásom, pocsék
2015. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Abszolút nem értek egyet. Nyílt seb bőrpírt, fájdalmat, lobot és kisebb duzzanatot is okozhat, különösen ha közben idegen tárggyal kell érintkeznie. Ezt kell csillapítani. A fülbevalót mozgatni kell a fülben, gyulladáscsökkentő termékekkel kenni és türelemmel lenni. Minden hivatásos piercer ezt mondja lyukasztás után, sőt kis füzetkében leírva át is adják.

Különösen nagy türelem kell, ha esetleg eltrafáltak egy akupunktúrás pontot a fülben, akkor idővel átrendeződnek ezek, és lassabban gyógyul a seb, de begyógyul.


Gyerekkoromban cérnát húzogattak a fülben lyukasztás után, mert ez volt a bevett módszer. Egy hónapig levedzett, folyt, vérzett, persze mert minden alkalommal feltépték a sebet a fülemben. Mégis begyógyult, ember lettem.

2015. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok valaszt, es hogy mindenkit megnyugtassak a fullemnek nincs semmi baja.

Ugy alakult h mar annyira fajt es piros es duzzadt voot h kiszedtem.

Egynapig ures is volt az a lyuk.Lelapult a duzzanat a pirossag meg meg maradt. Masnap apukam este at szurta azza vissza tette ugyan azt a fulbe valot abba a fulembe, ennek mar 3napja. Nem halltam bele bar kicsit fajt mivel be sebesedett es most kezzel ujra at kellet nyomni a fullbevalot. Na de azota se pirossag se seb semmi. Ammak ellenere h nem kezeletem semmivel sem. Sajnos nem volt se idom se energiam el menni a gyogyszertarba, igy a fulecskem magatol helyre jott, es meg a lyuk sem fort ossze :))))) Szerencsere nem kell ujra el mennem lyukastani ;)

2015. máj. 8. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!