Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen samponnal...

Hogyan, milyen samponnal kezelhető a Seborrheás fejbőr?

Figyelt kérdés
A seborrheás dermatitisz genetikailag kódolt minden emberben, mint például a herpesz. Ezek nem elkapható, hanem aktíválódó betegségek. Ha egyszer kialakulnak, akkor már szervezetünk aktív részévé válnak: az adott tünetek hol aktívak, hol passzívak, azaz ezeknek a betegségeknek van nyugalmi, tünetmentes és erős, fájdalmas, gyulladt tünetű időszaka is. (Például, ha egyszer már volt herpeszünk, akkor bármikor aktiválódhat a vírus a száj körüli zónában.) A seborrheás dermatitisz is rendelkezik ilyen váltakozó időszakokkal, ám nem fizikai kontaktus, hanem stressz által aktiválódik. Tünetei jellegzetesek, bár a laikusok számára korpának tűnhetnek. A bőr bepirosodik, a felszíne lemezes hámlásba kezd, viszket, viszont csak bizonyos területekre koncentrálódik. A tüneti foltok elhelyezkedése jellegzetes. A hámló, viszkető, vöröses foltok a homlok kontúron, a szemöldökben, az orrtőnél, a fülek mögötti zónákban, a hallójáratokban, a fülkagylókon, és a tarkón helyezkednek el tipikusan, viszont amíg aktív a betegség, állandóan „vándorol-nak”, azaz kijön néhány folt, majd néhány nap múlva elhalványodik, hogy kicsit arrébb újra megjelenjen. Ez a betegség – a szó szoros értelmében – nem minősül súlyosnak, viszont a tünetei rendkívül kellemetlenek, ráadásul orvosilag gyógyíthatatlan.
2008. aug. 30. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom,eléggé otthon vagy a témában...:D akkor mért kérded? Egyébként kénes,ichtiolos vagy csalános samponnal jól kordában lehet tartani. Ecetes vizzel is átöblitheted a végén,persze higítva! Szembe ne menjen! (Ja, és mosás közben ne vakard tul erősen a fejbőröd mert attól csak hamarabb fog zsirosodni mert ingerled a faggyúmirigyeket.)
2008. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából ezt azért másoltam be ezt mert ha valaki más nemtudja, hogy micsoda, vagy, hogy van-e neki, akkor itt el is olvashatja, hogy mi ez a betegség.

A kérdést meg azért tettem fel, mert azt már kevésbé tárgyalják, hogy mivel kezelhető a legjobban, melyik sampron, krém, stb.

2008. aug. 30. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja,semmi gond,azt hittem,ezt a sok okosságot a fejedből irtad...bocs...azt hittem orvos vagy vagy mi...:D:D

Szóval a sampon neve amit használok: Sulfokol kénsampon

gyógyszertárban vagy DM-ben kapható.

2008. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
üdv! Nálam is seborrhea-t állapítottak meg 17 éves vagyok, és teljesen illik a leírás, viszont nekem kegyetlenül el kezdett kopaszodni a fejem. Az első bőrgyógyász akinél voltam félre kezelt és pikkelysömört állapított meg és dermovate oldatot írt fel. Lehet h ettől hullik a hajam? Valami ötlet? SEGÍTSETEK ÉN NEM AKAROK MEGKOPASZODNI 17 ÉVESEN. NAGYON KÉTSÉGBE VAGYOK ESVE.
2009. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

előzőnek: Bánfi hajszesz és sampon.Állítólag jó kopaszodás ellen.De én a helyedben sürgősen másik bőrgyógyászt keresnék fel!!

A kérdezőnek: kiegészíteném még Ilcsi készítményekkel az egyik válaszadót,főleg csipkebogyó habkrém jó rá.Én ezt használom.Meg kénes arcpakolást hetente egyszer,szalicilsavas tonikot néha.De ez utóbbi nagyon hámlaszt,ne mindennap használd.Jó még: élesztőt összekeversz tojásfehérjével,ezt kend fel hagyd fent 20 percig.

2009. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Detergens sulfuratum: vény nélkül kapható krém és elég olcsó, nekem bevált

Gyógyszertárban lehet kapni.

2011. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bioderma Nodé DS+ krémsampon. Gyógyszertárban kapható, ahol én vettem 3.400 Ft volt. Drága, de megéri az árát. Fejbőrre és testre is alkalmazható.
2011. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kénes sampon? Nem tudom... Nekem teljesen tönkre tette a hajam. De biztos, h. nem mindenkire hat egyformán. Talán a teafaolaj enyhíti.
2013. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hillvital Gyógyfüves sampon és tusfürdő(bojtorján) és Szelén vagy Paba kapszula!
2013. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Próbáljátok ki a Skin-cap et! Nekem nagyon sokat használt! Igaz én kicsit másabb fejbőr viszketés miatt használtam, de a termék szerint ez a seborrheás, pszoriázisos bőrre, fejbőrre is nagyon jó! Én csak ajánlani tudom!!!
2017. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!