Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A ZSÍRÉGETŐ EDZÉS-nek mi a...

A ZSÍRÉGETŐ EDZÉS-nek mi a lényege? Mitől lesz zsírégető?

Figyelt kérdés
Minden edzés égeti a zsírt, nem?

2015. jún. 3. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindegyik égeti, vagyis a szervezet alapból is éget valamennyit, még ha nem mozgunk is. (ezért is kell ennünk, ha csak feküdnénk és nem égne el a zsírunk, sosem kellene táplálkoznunk sem.) De ahol gyorsabb intenzitású a mozgás, illetve a pulzus a megfelelő tartományban van, ott jobban ég a zsír. Tehát a futás, ugrálás, tánc, ilyenek égetik jobban.
2015. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
olyan energiafelhasználó állapot áll be a szervezetben (kell idő hozzá), ami alatt többségében zsírbontásból nyeri a szervezet az energiát a végzett mozgáshoz. Kell hozzá a megfelelő oxigénmennyiség, ezért sem lehet elérni ezt az állapotot nyugalmi állapotban (kivéve a ketogén diéta).
2015. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem minden edzés égeti a zsírt...ha elkezdesz pl futni, a szervezeted nem egyből a zsírraktárakhoz nyúl (sajnos) csak bizonyos idő után, amikor az izomszövetben elfogynak a glikogénraktárak. ez után kezd el a szervezet a zsírszövetből energiát égetni. ez nagyjából 40 perc kocogás után elérhető.
2015. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
...csak 40 perc kocogás után kezdődik a zsírégetés? Akkor mennyit kellene kocogni? Én 40 percet nem tudok kocogni.( rosszul lennék ennyitől.) Mást nem lehet csinálni zsírégető tornaként? Egyhelyben?
2015. jún. 3. 21:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a glikogénraktár 40 perc után ürül, akkor igaz, ha éppen előtte evett az illető. Ha három napja nem evett semmit, akkor már valószínűleg üres az a raktár, tehát ha akkor nem mozog semmit az ember, akkor is fogyni fog zsírból és nem csak izomból. Szóval szerintem ha előző nap 6-kor eszel, másnap reggel pedig éhgyomorra kezdesz kocogni (eleinte gyors sétával felváltva, erre vannak jó futás edzéstervek) akkor elég lesz a 30 perc is. De tény, hogy hatásosabb egy hosszabb de kevésbé intenzív mozgás, mint a gyors. Tehát egy két órás séta, fél-1 napos túra (kis hegynek menettel is) többet ér, mint a 20-30 perces futások. Otthon helyben a norbi duci tornákat javaslom, én nem vagyok duci, mégis hatásos volt mikor fogyni akartam.
2015. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
... előző nap este 6-kor? úgy értendő? ..és akkor másnap reggel Éhgyomorra kocogjak? Megpróbálom.
2015. jún. 4. 09:05
 7/14 anonim ***** válasza:
ha nem bírsz futni 10percet se, akkor nehogy neki állj. 2-3hónapig fejleszteni kell az állóképességed, amíg értelmes időtartamot le bírsz majd futni. Ha majd tudsz kocogni 5km-t, na akkor állj neki. Addigra az anyagcseréd is felkészül rá.
2015. jún. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

éhgyomorra, szerintem ne fuss, ez nagyon nagy butaság


főleg ne reggel.. ha reggel, úgy hogy nem ettél semmit, esetleg a tűző napon futsz, elájulsz :)


a lényeg, hogy megállás nélkül mozogj folyamatosan és tényleg kell a 30-40 perc :)


ezért nem soványak a postások mert mindig megállnak :)


nekem úgy vált be, hogy napközben ettem rendesen ( nem sok szénhidrátot ) és este elmentem futni vagy úszni stb csak aerob és ne állj meg, és utána már nem ettem csak gyümölcsöt pl


de minden edzésnél bontasz le szírt is, de ha fogyni akarsz kell a 30-40 perc aerob

2015. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

3as vagyok

a 40 perc kocogást meg ne úgy értsd hogy 40 percen keresztül ki kell köpnöd a beledet úgy kell sprintelni :) lassan a saját tempódban elkezded ha sok rajtad a túlsúly 40 perc séta is megteszi..kezdetnek! aztán majd szép lassan kialakul az állóképességed utána már lehet keményebben is csinálni.

2015. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja és még valami szintén 3-as vagyok reggel éhgyomorra nehogy elkezdj futni ez őrületes tévedés. leesik a vércukrod aztán elájulsz. mindenképp kell enni előtte legalább egy szendvicset és annak tartalmasnak is kell lennie (legyen rajta hús is ne csak vaj + paradicsom hozzá mondjuk)
2015. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!