Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok adni házi szauna...

Tudtok adni házi szauna szeánsz tippeket? Egyszer voltam, ami nagyon tetszett, itthon most lett szaunánk! Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Ahol voltunk, ott a kőre öntöttek tisztán 1 liter pálinkát, mi bekentük magunkat vmi pórustágító krémmel...

Aztán 1 liter sört öntöttek a kövekre, magunkra pedig állítólag mézet kentünk, amit a hölgy szerint a melegben víz állagú, amit a bőrünk azonnal beszîv.

Nos, van itthon méz, de szerintem tutira kell valamivel higítani, ott nem ilyen sűrű vmit kentünk magunkra... Mit csináljak a mézzel?

Aztán a végén vmi illóolajos dolgot tett rá, minket jeges vízzel lelocsoltak ott bent, és kaptunk jégbe hűtött gyümölcsöket!

A legvégén lezuhanyoztunk és ittunk egy citromkarikás hideg vizet.


Valami hasonlót szeretnék itthon is nyújtani a vendégeimnek, de nem szeretnék butaságot elkövetni (pl tiszta mézet magukra kenetni), illetve azt sem akarom, hogy valamit összekenjek vagy esetleg valami maradandó kárt okozzak a kövekben vagy a padban...



Valaki el tudna látni pár hasznos tanàccsal?

Pl hova tűnt az 1-1 liter sör és pálinka? Elpárolog gond nélkül mind?

És mivel keverjem el a mézet, hogyan készítsem elő?


2015. jún. 5. 20:38
 1/3 anonim válasza:

1 liter tiszta pálinka kb 2500-3000 ft alsó hangon... kicsit drága mulatság lenne ;) Meg büdös is. Pálinka hígítási arány: kb egy feles egy dézsa vízhez (5l). Sörtől is büdös lesz tisztán, vigyázni kell vele , nagyon enyhe sárga legyen a víz, kb 1-2 deci itt is elég egy dázsához, de lehet kevesebb.. én színre szoktam beállítani. A mézet azért hígítják, hogy olcsóbb legyen a kence. Joghurt/kefír/sör/darált aszalt gyümölcs jó hígításhoz, de hígítás nélkül is jó, csak drágább. Nekem kedvencem a joghurtos uborkás kence is. Előkészíteni nem kell, ha ikrás a méz akkor kis mikrózás, vagy berakod a szaunába 10 percre, hogy felolvadjon, aztán kis tégelyekbe összekevered valamivel. Amúgy a melegbe szét fog olvadni a méz rajtad pillanatokon belül. Előtte lehet sós kencét használni, bőrradír gyanánt. Külön menetben persze. Illóolajok kb 3-5 csepp egy kanálba, nem érdemes előre bekeverni egy dázsával, mert nehéz belőni hogy ne pocsékolj. Gyógyszertárba borsmenta levendula és citrom is kapható 200ft/10ml áron kb. Az olcsó kínai meg hasonló cuccokat felejtsd el. Aromax, naturland, ezek megtalálhatók a rossmanban is és minőségi cuccok. De a gyógyszertári olcsóbb, és ugyanaz, csak ott nem lehet mindent kapni.

Öntésnél figyelj rá hogy szétoszlatva, ne egy helyre, inkább többször de kevesebbet. A 15 perc alatt 2-3l víz ami kb elmegy.

2015. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Előző vagyok. A pálinkás lehet hogy mégis inkább kicsit erősebbre kellene keverni. Mondjuk 1dl az 5l-hez. Inkább óvatosabban kell próbágatni, mert nagyon büdös a túl sok pálinka és csípi a szemet. Kisebb edényben kell kikeverni, és megnézni az arányokat, mert más lesz egy 35°-os fütyülősből, vagy egy 60°-os házitól.
2015. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz, szuper, rendes tőled! :)


Ki is próbálom majd!

2015. jún. 9. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!