Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomásom 3. értéke kicsit...

Vérnyomásom 3. értéke kicsit magas. Mit jelent a harmadik érték? 120/93 108

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pulzus.
2015. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na de most szapora a pulzusom mikor tök nyugodt vagyok? Szedek depresszió és szorongás elleni gyógyszert is. De köszönöm szépen a választ!
2015. jún. 9. 11:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Pulzus. 100-ig normális. Ha nem izgultál valamiért, vagy végeztél számodra nehéz munkát a mérés előtt és ez többször előfordul nyugalmi állapotban akkor sürgősen keresd fel a háziorvosodat.
2015. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg ezt fogom tenni. A fejem is fáj valamiért.
2015. jún. 9. 12:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Az alsó érték (93) is magas, mérd meg többször napjában, jegyezd fel és ha továbbra is magas, akkor keresd fel a háziorvosod.
2015. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A high normál érték 139/89.


Ennyire ne legyünk szőrszálhasogatóak, hogy a 140 már kóros és beavatkozást igényel, életfogytig tartó gyógyszerszedést...

2015. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kortól is függ, a 139/89 fiatal korban pl magas.
2015. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem nyolcadikban is annyi volt (135/85) és most annyi. Alkat-, emberfüggő, hogy ez magasnak számít-e.
2015. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6. Egyrész a normál vérnyomás érték az, ha a szisztolés érték 90-119 között van, a diasztolés a 79 között. Ez életkoronként, kor szerint és egyéntől függően változó.


A kérdező vérnyomása izolált diasztolés hipertónia értékének megfelelő. A pulzusa meg majdnem 10 %-al tér el a normálistól. Természetesen egyetlen mérésből nem lehet következtetéseket levonni. Tehát javasolt, hogy írja magának különböző helyzetekben, mindig odaírva, hogy ez pl. futás után, vagy felbosszantottak, vagy gyógyszer bevétel után ennyivel-annyival, stb. És ha nem túl jók az eredmények akkor kb. 2 hét után irány az orvos. Hogy azt fogja-e mondani, hogy a gyógyszerei miatt ilyen, vagy életmódváltást vagy gyógyszerelést javasolt az majd kiderül, de hogy ha mind a vérnyomás mind a pulzus értéke furcsa, az biztos, hogy egy orvoslátogatást megér. Legalábbis én biztos nem szeretném, hogy ha a vesebetegségem vagy a cukorbetegségem a betegség kellős közepén derülne ki, miközben méregettem a vérnyomásom és a szövődmények megjelenése előtt kezelhettek volna.. mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy nagy orvoshoz rohangáló.

2015. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
41 éves vagyok. Esyerear 166/89. 99 lett a vérnyomásom és előtte csak tévét néztem. Nem fizikai munkát.
2015. jún. 10. 06:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!