Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony a vérnyomásom, magas...

Alacsony a vérnyomásom, magas a pulzusom. Lehet ennek káros következménye a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Egy iskolai vizsgálaton derítették ki, hogy alacsony a vérnyomásom és magas a pulzusom, elküldtek szívultrahangra, az orvos is azt mondta, Tachycardiám van, de ilyen fiatalon még nem akar felírni nekem gyógyszert. Méregettem egy időben ezek jöttek ki:


Reggel: 107/70/100

Este: 117/74/90


Reggel: 97/67/92

Este: 102/61/80


De olyan is volt hogy 117-es pulzust mértem.


Általánosságban is érzem, hogy nagyon ver a szívem, még akkor is mikor lefekszem aludni, ilyenkor van hogy kicsi fájdalmat is érzek ahogy dobog. De nem érzem magam rosszul, annyi, hogyha felnézek elszédülök, vagy ha felállok hirtelen, meg annyit vettem észre, hogy tesiórán a legelsők között fulladok ki futásnál, és akkor nagyon rosszul vagyok.


Eléggé szorongós, stresszelős, fóbiás, maximalista lány vagyok. Ez lehet ennek az oka? És lehet káros következménye a magas pulzusnak a jövőmre nézve?


18/L



2015. jún. 10. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, az alacsony vérnyomás a korom előrehaladtával rendeződött, viszont a pulzusszámom csak nőtt, a vérszegénységre fogják. Még élek.:)
2015. jún. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed rendben van? Túlműködés is okozhat magas pulzusszámot. Kérj egy hormonvizsgálatot a háziorvosodtól (kibővített vérvizsgálat).
2015. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!