Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás mellé...

Alacsony vérnyomás mellé alacsony pulzus?

Figyelt kérdés

22 éves egészséges nő vagyok, legalábbis komoly problémáim hál' Istennek nem voltak. Viszont mindig is alacsony vérnyomásom volt. Akkoriban kezdtem el mérni, mikor mindig azt éreztem, hogy folyton fáradt vagyok, akármennyire kipihenem magam. Folyton csak ülnék, vagy feküdnék, egyszerűen nincs erőm. Vérszegény nem vagyok, leletek negatívak, ekg és pajzsmirigy vizsgálat is negatív. Heti 3-4-5 alkalommal futok, igyekszem egészségesen enni/élni.


A vérnyomás átlagosan 80/50 körül mozog, de mértem már 75/42-es értéket is. E mellé (csak az utóbbi időben) a pulzus is csak a 60-at éri el, de volt már 54 is.


Kétféle helyzetben érzem azt, hogy van energiám, és érzem hogy "élek". Ha vizsgahelyzet/stresszhelyzet van, megszűnik ez az érzés, illetve ha alkoholt iszom, már néhány pohár bor és normalizálódik a vérnyomásom 110/70 körülre.


Háziorvosnál többször jártam emiatt, amilyen vizsgálatokra elküldött, minden negatív. Végülis azt mondta, hogy vékony fiatal nőnél normális ez.


Tapasztalatok hasonló helyzetben? Valóban nincs különösebb teendő? Azért mégsem lehetek minden nap picit spicces, hogy "jól érezzem magam". :)


2015. jún. 15. 21:38
 1/1 zsuzsycs válasza:

Szia!

Hogy folyton iszol az persze nem megoldás. Meg nem is normális vékony nőknél sem, hogy ilyen alacsony legyen.

Nekem is alacsony volt, kaptam is rá gyógyszert, akkor meg a mellékhatásoktól szenvedtem... Próbáltam több gyógynövényt, aztán meg rátaláltam a számomra ideális megoldásra. Te kávézol? És a táplálékkiegészítőkhöz hogyan viszonyulsz? Ha érdekel privátban megírom, hogy engem mi hozott helyre.

Szép napot!

2015. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!