Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit ''tapasztaltatok'' amikor...

Mit ''tapasztaltatok'' amikor kivették a mandulátokat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy jövő héten veszik ki a mandulámat. Ti mit mondtok, hogy mennyire fáj utána vagy ilyesmi. Olyan emberek írjanak akinkek már kivették a mandulájukat. A válaszokat előre is köszi! 12/F

2015. jún. 16. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 evesen vettek ki. Amennyire emlekszem nem fajt,csak nem szabadott hajolni,meg a mutet utan enni inni. Szoval nyugi :) 15f
2015. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Finom volt a fagyi amit adtak? :D
2015. jún. 16. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! 😊 nekem tegnap vettek ki a mandulam. Tehat elotte ugye nem ehetsz, ihatsz. Befekudtem, adtak infuziot es egy batorito injekciot. Majd jottek erdem.. Hat hazudnek ha azt mondanam, hogy nem feltem. Helyi erzestelenitobe tortent. Nem fajt, nem ereztem, csak a szurit.. Kivettek, visszatoltak, 2 oraig nem ihattam, es a nyalam csorgatni kellett ez ugye azert fontos mert ebbol nezik a verzest. Utana meg kell inni kb 1 litert, aztan fagyiztam de csak aznap!!! Most hazaengedtek, rengeteg amennyi vizet csak tudsz meg kell inni.. Faj, ha nyelek, illetve az eves se egy lanyalom. de nem veszes, lehet birni! 17/L

Fel a fejjel es hajra!!

2015. jún. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az jó ha neked nem fájt mert azt mondják, hogy minél idősebb vagy annál jobban fáj utána :P
2015. jún. 17. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van. :)

Amúgy nekem tegnap vették ki és mindenki azt mondja, hogy a lábadozás rosszabb lesz, de a műtét nekem 100x rosszabb volt.

Bementem reggel éhgyomorra a kórházba, kaptam zsibbasztó injekciót aztán várni kellett és betoltak a műtőbe. Ott kaptam Lidocaint (szörnyű íze volt), aztán majdnem félórát kellett várni az orvosra és már kezdett kimenni a hatása az érzéstelenítőnek, úgyhogy kaptam még egyet. Aztán egy hatalmas tűvel beleszúrtak a számba kb. ötször, azt hittem már kiverem a kezéből. Aztán hallottam ahogy vágja el őket és nagyon vérzett, úgyhogy nekem a műtét szörnyű élmény volt és már sírtam a végén, de ettől ne ijedj meg, én nem bírom, ha matatnak a számban.:)

Utána lefeküdtem és még jó ideig köptem fel a vért aztán elaludtam és amikor kb. félóra múlva fölébredtem, akkor már sokkal jobb volt és a vérzés is elállt. Aznap rengeteg folyadékot kell inni, főleg teát, hogy le ne essen a vércukorszinted. Délután már ehettem fagyit is. :D

Reggel hazaengedtek, most már fájdalomcsillapítóval sokkal jobb és enni is tudok, bár nem túl kellemes...Főszereset, csípőset, szénsavasat ne egyél/igyál.

Neked kivették már? Majd írj, hogy mi volt.

15/L

2015. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen kivették :P nem volt nagy durranás, de az evés egy hétig nem leányálom :D
2015. jún. 25. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Hányadik nap? :D
2015. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szamo77db ***** válasza:
32 éves koromban vették ki. Ébren voltam, helyi érzéstelenítésben csinálták. Az injekciók előtt lefújták Lidocain spray-vel, úgy hogy már a szúrásokat sem éreztem. És a műtétből sem éreztem semmit. Kb. 2 órával a műtét után múlt el az injekciók hatása, akkor nagyon fájt a műtéti terület. Ráadásul hoztak egy hatalmas kancsó teát és azt innom kellett friss sebbel a torkomban. Nem akarlak becsapni, a műtét utáni 1 hét, 10 nap elég nehéz. Erre készülj fel.
2015. júl. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom :P már kivették és tényleg nagyon rossz :) egy hétig koplaltam... :D
2015. júl. 5. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!