Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ételek tennék rendbe a...

Milyen ételek tennék rendbe a gyomromomat antibiotikum szedése közben/után?

Figyelt kérdés

Dalacint szedek és elégé haza vágta a gyomromat már most 3 nap után. Viszont őszintén nem akarok 2-3ezer forintért még probiotikumot is venni.

Olvastam hogy a savanyú káposzta és a joghurt használ (persze külön :) ), valóban így van?

Esetleg más valami ami segíthet?


2015. jún. 17. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó húsleves mindig segít!

A káposzta erjeszt, úgyhogy abban nem vagyok biztos hogy olyan jó...

2015. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kerül 2-3 ezer forintba a probiotikum, már 1000 Ft körüli összegért kapsz és jobban jársz, ha megveszed. Mert nincs olyan étel, ami annyi jótékony baktériumot tartalmazna, ami gyorsan rendbe tenné a gyomrodat. Egyensúly fenntartásra jó, ha pl. élőflórás joghurtot eszel, de egy kemény antibiotikum kúra közben édes kevés! Mert nem tartalmaznak akkora számban jótékony baktériumot, mint egy probiotikum. Nem véletlenül vannak erre kifejlesztve. És ami a lényeg, ha nem akarod, hogy ilyen legyen, akkor már az antibiotikum kezdetén használsz probiotikumot.
2015. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Joghurt, kefír. Nehéz, nehezen emészthető kajákat kerüld.

Amúgy a Normaflore 1500 ft és az lenne a legjobb szerintem.

2015. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!