Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőrgyógyász mit tud kezdeni...

Bőrgyógyász mit tud kezdeni pattanás, elzáródott pórus után visszamaradt pirosas folttal, ha már hónapok teltek el?

Figyelt kérdés

Nem múlt el magától, megrekedt vér már nem lehet szerintem, inkább az ott lévő hámréteg sérülhetett. Az a jellegzetesen "kamaszos", még mindig pattanásnak látszó seb maradt utána, nem nagy, de feltűnő. Darabig még reménykedtem (régebben is volt hasonló, akkor felszívódott), de ez most állandósult. Arcomon, szem alatti résznél van.


Lehetőleg ne csak azt feleljétek, menj el bőrgyógyászhoz, majd ott kiderül. Biztos minden eset más és más, de mire lehet számítani? Lehet vele ilyenkor már kezdeni valamit?


Akinek már volt és elment vele, tapasztalatot szívesen veszek. Köszönöm a válaszokat!!



2015. jún. 19. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Rárj el kozmetikushoz rendszeresen, majd ő rendbe teszi. Ez a munkája.
2015. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem, hogy nem közvetlen szem alatt, ahol annyira vékony a bőr, hanem orcán, szóval a szem alatti, orr melletti terület.
2015. jún. 19. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor is menj el kozmetikushoz, vagy bőrgyógyászhoz. Biztosan lesz valami ötlete..
2015. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kértem, ne csak annyit feleljetek, hogy menj el bőrgyógyászhoz mert ő tud konkrét kivizsgálás után felelni. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi olyantól, akinek volt hasonló. Ettől függetlenül köszönöm a válaszod.
2015. jún. 19. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt mondtuk kozmetikushoz menj. Egyébként én pl tapasztalatból mondom. Nekem is nagyon pattanásos volt tini koromban a bőröm és nagyon szépen helyrehozta. Soha nem voltam emiatt bőrgyógyászaton. amúgy meg nem értem mit hőzöngsz a válasz ellen. Igy látatlanban senki nem fog tudni téged diagnosztizálni.
2015. jún. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem hőzöngés, csak nem visz előrébb ha arra kérdezek, "Lehet vele ilyenkor már kezdeni valamit?"


Az összes ilyen jellegű kérdésnél (azokra is amikre rákerestem kérdezés előtt) mindig ez a válasz. Menj el ide, menj el oda, ott majd megmondják. Hát köszönöm, csak a kérdés arról szólt, hogy konkrétan pattanás után maradt besebesedett pórusnál, akinek volt, ilyen, akinek van ezzel tapasztalata, akihez a kérdés szólt... az hogy járt vele, mennyire tudták kezelni, függött-e eltelt időtől, stb.


Ez nem hőzöngés, és nem diagnosztizálást kértem, szóval kösz neked is belemagyarázást.


Azt írtad, tini korodban pattanásos voltál, a kozmetikus rendbe hozta a bőröd, ez nagyon szép és örvendetes, csak én nem pattanások elmulasztásáról beszéltem, hanem az azután maradt hegről. A kérdés éppen ezért volt szájbarágós, hogy el lehessen kerülni a felesleges vacakolást, de úgy látszik még így se lehet normális hozzáállást kapni. Nem a vietnami háborúról kérdezek, nem csecsemő tápszerről, nem tinédzserkori pattanások elmulasztásáról kozmetikusnál, hanem hátramaradt hegről és hogy mennyi idő után, min múlva tudtak vele kezdeni bármit is. A segítő szándékot pedig értékelem, csak ez így semmivel nem különb a SPAM-nél/trollkodásnál.

2015. jún. 19. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
De még mindig nem tudjuk, hogy pontosan mi baja az arcodnak, legalább egy képet toljál fel arról a hegről! Lehet, hogy eleve azért nem záródik, mert alatta még van valami, akár vér, akár valami maradvány, na azt pont a kozmetikus tudja kinyomni. Sok éves heget nagyon nehéz eltüntetni, de azt is a kozmetikus tudja különböző hámlasztással és kezelésekkel. Friss heget lehet krémekkel, ecsetelőkkel kezelni. Akinek nagyon pattanásos és hegesedő az arca, annak részben a hegesedés miatt szokták felírni a Roaccutant, mert folyamatában még jól kezelhető a heg, utána már nehezebben.
2015. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De nem érted, hogy a pattanás utáni hegeket is eltünteti a kozmetikus? Egyáltalán voltál már valaha kozmetikusnál? Hidd el, hogy egy jó csodákra képes ilyen téren! Sokkal többet tudnak az arc kezeléséről, mint a bőrgyógyászok és nem csak egy gyors pillantás után diagnosztizálnak. Legalább egy konzultációra benézhetnél egyhez. Ja amúgy a hegek eltüntetésére vannak megfelelő kezeléseik mint pl a hámlasztás vagy a mikrodermabrázió és ezeket a bőrgyógyász nem csinálja.
2015. jún. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!