Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Evés után (kis adagokat...

Evés után (kis adagokat eszem,23hetesen még csak 2kg-ot szedtem fe) iszonyatos szomjuság tör rám és órákig eltart, van, hogy aludni sem tudok, olyan száraz a szám, pedig napi 3 liter folyadékot minimum megiszok. Lehet ez a terhességi cukor első jel?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam, én is épp erre gondoltam.... Megkaptad már a vérvételi papírt a diabéteszre? Mert ha nálad van, szerintem ne halogasd, annak olyan mindegy, hogy néhány nappal a 24 hét előtt vagy után veteted le. Főleg, ha felmerül a diabétesz gyanúja.
2009. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a cukor jutott eszembe rögtön, ahogy olvastam a kérdésed. Sok az a 3 liter, főleg télen. Csináltass vércukor vizsgálatot minél hamarabb.

Minden jót.

2009. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2009. febr. 24. 15:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Még csak most léptem a 23.hétbe,nem kellene még várnom a vércukor vizsgálattal legalább egy hetet?Az itthoni vércukormérővel nem tudom megnézni a cukor szintemet?
2009. febr. 24. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ilyen lehetőséged, mire vársz?!


Persze, hogy megnézheted! Aztán, ha túl magas értéket mutat, akkor nyugodtan elmehetsz hamarabb is "rendes" vérvételre. Tényleg nincs jelentősége. Sőt, régen ujjbegyből vett vérből mérte a háziorvos a cukorszintet, ez az agyrém terheléses cukor még vagy 5-6 éve divat.


mérd meg éhgyomorra, igyál meg egy pohár tejet meg egyél egy kiflit vagy zsömlét üresen ( ez tesztreggeli) és két óra múlva mérd meg ismét!

2009. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!