Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csapvíz vs ásványvíz vs...

Csapvíz vs ásványvíz vs tisztított víz vs desztillált víz?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, magának az emberi szervezetnek naponta szüksége van folyadékbevitelre, és ebből tiszta vízre van a legtöbbre, főként testsúly és egyéb tényezők szerint meghatározva a mértékét.


Nos, hosszútávon melyik vizet ajánlnátok?

Illetve pár napos tisztítókúra alkalmával, amikor csak vizet fogyasztok, melyiket?


Csapvíz: Magyarországon elvileg elég jónak számít a csapvíz minősége világ viszonyban. Egyik ismerősöm tavaly Kaliforniában volt, ahol annyira klórozott volt a csapvíz, hogy jóformán nem tudta meginni. Mostanában olyan hírek is megjelennek, hogy a csapvíz egészségesebb, jobb minőségű, mint a palackozott ásványvíz.


Ásványvíz: Több fajta van, melyiket ajánljátok, melyiket találjátok a legjobbnak?


Házilag tisztított víz: Nagyon divatosak mostanában a különféle víztisztítók, amik például kiszűrik a klórt és egyéb olyan anyagokat, amik elvileg nem kellenének (pl. gyógyszermaradványok).


Desztillált víz:

[link]

Ahogy látjátok, prof. dr. Török Szilveszter is írt róla, mégpedig pozitív módon. Máshol azt hallani, hogy alkalmatlan emberi fogyasztásra, illetve neves orvosok is írtak róla itt alul megtekinthető: [link] /kerdes.htm

(Mivel ismerem a munkásságukat, így ezek a nyilatkozatok nem hamisítványok)


Viszont még mindig többen vannak azoknak a tábora, akik szerint mérgező.


Úgyhogy jó lenne megtudni, hogy mi az igazság, várom a véleményeket! Jelenleg olyanok írjanak a desztillált vízről, akik már próbálták és van benne tapasztalatuk. Nincs értelme azért szidni, mert azt mondták az orvosok hogy az rossz. Az orvostudomány is tévedhet, és elég sokat tévedett már véleményem szerint.


2015. jún. 27. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik jó, kivéve a csapvíz
2015. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 schocko ***** válasza:
0%
Ha pár napos tisztítókúrákat tartasz, akkor én a desztilált vizet ajánlom, utána meg jó sok zabot enni...nők..............
2015. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor igyátok parasztok,meg ami vele együtt jön azt is.
2015. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nekem az egyik ismerősöm az ásványvíz helyett inkább a csapvizet ajánlotta, mivel magával az ásványvíz palackjával is probléma van: [link]
2015. jún. 27. 13:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez is simán lehetséges,ha úgy tárolták, de a vízvezeték rendszerből meg egyértelmű, hogy olyan anyagok jutnak ki ami káros.
2015. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a cikk (még csak beleolvastam, úgyhogy bocsánat ha rosszul írom) az ásványvizet, a desztillált vizet, és a házi víztisztítókat sem preferálja, ellenben a csapvízzel, amit jónak tart.

2015. jún. 27. 13:50
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Még az előzőhöz annyit,hogy a szénsavas víz is kioldhatja,a legjobb lenne az üvegpalack.
2015. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem győzött meg
2015. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Végigolvastam. A csapvizet ajánlja mindenképpen.

Engem talán meg is győzött, de majd még tovább kutatok.

2015. jún. 27. 14:06
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Ne kutass tovább jó a csapviz,mi a szarnak kéne megvenni a hülye rózsaszin kupakos szart?!Ugyanaz mintha kiengeded a csapot,(origón is volt ilyen ivóvizes teszt) elárulom neked hogy még általános suliba jártam olyan klóros volt a csapviz hogy nem láttam át a müanyag palackon mikor feltöltöttem,lett valami bajom?Nem,még mindig ittvagyok,gondolom nincs több kérdésed!
2015. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!