Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt olvastam valahol, hogy a...

Azt olvastam valahol, hogy a sok desztillált víz fogyasztás veseelégtelenséghez vezet, nem indokolták meg (többi lent)?

Figyelt kérdés
Miért vezethet oda?

2014. nov. 12. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Élettani szempontól a desztillált víz fogyasztásnak semmilyen káros következménye nincs, mivel a megfelelően vegyes táplálék bőven elegendő mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat (nátrium, kálium, klorid, kalcium, magnézium, vas stb.). Ahol nem áll rendelkezésre biztonságos tiszta ivóvíz, ott a desztillált víz fogyasztása mindenképpen ajánlott. Ugyanakkor meg kell jegyeznünk, hogy a jó minőségű ásványvizekben előforduló sokféle ásványi anyag hozzájárul a napi ásványi anyag szükséglet pótlásához.


Egy epidemiológiai tanulmány szerint az ásványvíz fogyasztás negatívan korrelál a szív és érrendszeri betegségek kialakulásával. Ez azt jelenti, hogy akik ásványvizet fogyasztottak, azok kisebb mértékben betegednek meg, az ionmentes vizet fogyasztókkal szemben.


Tény azonban az is, hogy a rossz minőségű, kémiai vagy biológiai szennyeződést tartalmazó ivóvíz egészségügyi kockázata nagyságrendekkel felülmúlja az ásványvíz desztillált vízzel szembeni csekély pozitív hatását.

2014. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet az előttem íróval. A desztillált víz azt jelenti, hogy semmilyen más ásványi anyag nincs benne. Mi ezeket a kémiai laborban használjuk ugyanis ott fontos, hogy semmi ne legyen a vízben.

A szerzetnek..pontosabban a sejteknek a desztillált víz gyakorlatilag semmit nem jelent! Tehát olyan mintha semmit sem innál, és hosszú távon akár kiszáradáshoz is vezethet. Hiába úgy néz ki mint a víz, nem IVÓVÍZ

2014. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ". miért,csak az ásványi anyag tartalom miatt?Gondolom igen...Azt viszont pótolhatod az evéssel,pezsgőtabletta formájában is.
2014. nov. 12. 20:32
 4/6 A kérdező kommentje:
2-ikat akartam írni
2014. nov. 12. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem a wikipédiából másoltam ..mint az 1-es..szóval igazából ami miatt szerintem felesleges vagy nem innám az a só-víz háztartás. Elég bonyolult biokémia az egész..és könyveket lehetne olvasni a sejtek közötti áramlásokról. De lényegében kell hogy nátrium legyen a szervezetünkben, ennek a szintjétől függ nagyjából a szomjúság érzet is, meg víz kiválasztás. Most választhatsz, hogy egyszerre iszol desztillált vizet és eszel sót, vagy megiszod az ásványvizet amibe eleve van nátrium :) Persze ha az adott csapvíz rossz minőségű, vagy netalán még szennyező anyagot is tartalmaz akkor inkább desztillált víz, de sosem fogom megérteni azokat akik ezt isszák (egyébként terjed a desztillált víz fogyasztás, de nyílván az sem mindegy hogy hogyan van a z a víz desztillálva.)
2014. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! igazából,sok sót eszem,viszonylag, azzal nincs gond,meg ásványvizet is szoktam inni, bubisat, de rossz a csapvíz nálunk.
2014. nov. 24. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!