Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rengeteget eszek stressz-,...

Rengeteget eszek stressz-, unalom-, szomorú helyzetekben. Valaki valamilyen tanács esetleg?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy étvágyú,alig szoktam éhes lenni,mégis ilyen esetekben teljesen ki tudom fosztania hűtőt.Bár nem vagyok túlsúlyos,mégsem hiányzik rólam felesleg,és a tudat is zavar...olvastam ilyenről,mégsem kaptam érdemleges tanácsot.


L,15


2015. jún. 29. 23:55
 1/2 anonim ***** válasza:

hát igen, az ilyen stresszevés nem túl jó. szerintem a legtöbb embernél van ilyen. (nem tévesztendő össze a traumával, amikor mondjuk szakít valaki pl. és nem bír enni... az nem stressz)

elvileg én ezt próbálom teázgatással elnyomni (finom, koffeinmentes gyümölcstea - akár este is és literszámra is iható, én mézzel iszom, vagy üresen, vagy kevés cukorral - édesítőt 3 éve nem használok, mégsem hízom)


ilyenkor a lélek éhezik igazából, keresni kell valakit, akivel beszélgetni lehet - face to face, vagy online (facebook) :) ez is jó terelésnek


aztán ott van a mozgás. mivel a mozgás örömhormont termel, ezért a stresszt is lenyomja, nemhogy az unalmat :) pl. futni, otthon zenére táncolni, ugrálókötelezni, biciklizni menni semmibe nem kerül. ha 4 fal közé vagy szorítva, akkor egy jó kis zene, és egy jó kis tánc kell.


nekem még a shoppingolás is bejön, persze nem költekezek, hanem fel-fel próbálok ruhákat (de lebeszélem aztán magam főleg az árak miatt) :)


esetleg ha mindenképpen enni akarsz ilyenkor, akkor 1-1 banán, alma, marék mazsola, 1 csomag mandula, stb. nem a világ vége. csak ne egyél össze-vissza, mert ha felborítod az anyagcseréd túlevéssel, akkor egy idő után elhízol, és küzdhetsz a fogyókurával, ami még inkább felborítja az anyagcserét... :)


szóval keress beszélgetőpartnert, mozgási lehetőséget, és egészséges rágcsálnivalókat, és persze kedvenc teát pl. :)

2015. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,legalabb tudom,h nem csak én vagyok így :))
2015. júl. 10. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!