Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » állandóan szorongok és szomorú...

állandóan szorongok és szomorú vagyok. Mit tehetnék még ellene?

Figyelt kérdés

pár éve nagyon rossz családi életem volt és iskolai éveim, állandósult bennem a stressz és hiába élhetnék már nyugodtan egyszerűen nem tudok megnyugodni.

Egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal, hogy ne legye állandóan szomorú, stresszes, ideges. Félek a tömegtől, nem bírok aludni soha.

Antidepresszánsok nem érnek semmit. HüŁyeségek miatt van lelkiismeret furdalásom amivel másnak nem is ártok sőt még talán segítek is de valahol akkor is szörnyen rossz.

Visszatérve az alvásra: nehezen elalszom utána nem tudok felkelni, sokszor rosszakat álmodok és nem pihenem ki magam, de aludni sem tudok. Van még valami megoldás vagy így fogok szenvedni még élek?



2012. nov. 30. 04:56
 1/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a privát üzenetet, ott nem írok rá vissza mert a rendes nevem a felhasználó nevem.
2012. nov. 30. 06:07
 2/10 Karesz6969 ***** válasza:
73%

..." ott nem írok rá vissza mert a rendes nevem a felhasználó nevem."... és???


Na ezeket a "sallangokat" kéne először lefaragnod.


De ezt csak te tudod magadnak elérni ha belegondolsz. Kaphatsz itt sokféle tanácsot, tippet de ha nincs benned egy egészséges akarás akkor bár mit csinálhatsz nem fogsz tudni kiemelkedni a bajodból.

2012. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én is ugyanebben vagyok, ezért nem tudom "vak vezet világtalan" alapon tudok-e neked segíteni. Én állandóan az okot keresem, a múltban merengek hogy mitől lehet ez nálam, és mások helyzetét különbnek látom a magaménál (volt rendes családjuk stb) Nem tudok örülni semminek, a kudarcok sokkal erősebben megmaradtak bennem, és hiába ér siker (pl tök jó munkahelyem lett, kreatív, sikeres, kaptam ezer kütyüt laptop, iphone, ipad, menő üzletemberekkel tárgyalok, szerződést kötök, pénzem is lett) és mégsem tudok örülni ennek sem. Sokkal erősebb bennem hogy az előző helyről kirúgtak stb. Ha megyek az úton hazafelé, olyan egyedül érzem magam (pedig mindenki egyedül megy a buszon haza a munkából!) de ez az érzés rettenetes. Nem tudom hogy érezhetnék boldogságot, mi hiányzik. Régen azt hittem az a bajom, hogy nem vagyok sikeres, nincs pénzem. Hát tévedtem, mert most sem jobb. A szorongás, a magány ugyanúgy bennem van. Most azt próbálom, hogy minden reggel elmondom, hogy boldog vagyok, jól érzem magam, vannak jó dolgok ebben a világban, szeretek élni, szeretem a világot. És remélem előbb utóbb kisüt a nap. Próbáld meg te is bemagyarázni magadnak, hogy jó élni. Mást nem tudok.
2012. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyébként meg persze az ember csak magán segíthet, de lehet az a szint (mert a szorongásos depresszió egy betegség) hogy kell hozzá kérni orvosi segítséget. Bár hozzáteszem, hogy azt sem tudom hogy az mennyit segít, én is csak próbálkozom, de úgy vagyok vele, hogy mindent megpróbálok amit meg lehet.
2012. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Karesz6969 ***** válasza:

..."úgy vagyok vele, hogy mindent megpróbálok amit meg lehet."


Jól fogod fel, így is kell mert abból ha csak a sarokba ülünk és tördeljük a kezünket halkan mormolva, hogy de szerencsétlenek vagyunk, semmi jó sem származik.

2012. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Én is sok dolgot kipróbáltam. Próbáltam másképp gondolkodni és gyógyszerekkel meg mindenféle nyugtató teákkal, de egyik sem ért semmit.

2012. dec. 1. 20:02
 7/10 anonim ***** válasza:
pajzsmirigyedet nézték már? egy sima vérvétellel megnézhető hogy nem működik-e alul, vagy túl. Mindkettő okoz szorongást, rossz kedvet. simán gyógyszerrel tudják kezelni. érdemes megnézetni. Én arra gyanakszom, hogy nekem túlműködik. ha erről van szó, akkor legalább nincs miért keresni az okot, mert fizikai oka van, amit gyógyítani kell. vizsgáltasd ki magad.
2012. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
pajzsmirigyem rendben van :S
2012. dec. 2. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem ugyanez a problémám csak van rá okom. (most nem szeretném megemlíteni) Nagyon rossz érzés, mivel hasonló a bajom nekem is. Igazából én azt javaslom hogy próbálj meg minél többet a természetben, barátaiddal játszani. Gondolj a legjobb emlékekre. Én csak ennyit tudok javasolni. Tudom milyen rossz érzés, és jobbulást.
2017. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*Barátaiddal lenni xD
2017. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!