Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Mi bajom? Már nem...

Mit tegyek? Mi bajom? Már nem tudok mit kezdeni magammal. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem biztos hogy sikerül megfogalmaznom ami lejátszódik bennem, de megpróbálom..Hol is kezdjem... Már kb 2 és fél éve megy. Először csak semmihez nem volt kedvem, csak egyedül akartam lenni. Ez tartott úgy 7-8 hónapig, utána valamivel jobb lett, néha mászkáltam barátnőkkel, míg együtt voltam velük, egész jó kedvem volt, aztán megint semmi. Most viszont kb. október óta egyszer fent, de akkor tényleg minden nagyon jó, le se lehet lőni; egyszer lent, már alig bírom elviselni, egyszerűen úgy érzem kéne már valami nyugtató, vagy valami, egyszer nem bírok aludni, máskor egy huzamban 16 órát simán alszom, van hogy enni nem bírok, egyfolytában gondolkodok, hogy milyen szar ember vagyok, és már én is utálom magam (öngyilkosságra nem lennék képes). Egyszerűen minden hibám a fejemben van, minden rossz amit elkövettem, rossz érzések kavarognak bennem. Minden rossz amit velem tettek, minden rossz ami vár rám. Egyszerűen megőrülök, nem bírom. De nincs kinek beszélnem a problémáimról, úgy érzem tök egyedül vagyok, hogy senkinek nem vagyok fontos.

2015. máj. 22. 22:12
 1/7 anonim válasza:
Ez így laikus szemmel depressziónak tűnik. Egy szakember lehet hogy segítene, írna is fel valamit.
2015. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Elsó vagyok. Hány éves vagy?
2015. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nemsokára 16
2015. máj. 22. 22:21
 4/7 anonim válasza:

Szerintem a legtöbb embernek van ilyen időszak az életében ebben a korban, hogy letargikus állapotba kerül, depressziós lesz, lázad, stb. et,Emlékszem, mikor én voltam15-16 éves, nekem is voltak olyan gondolataim, hogy senki sem szeret, hogy senkitsem érdeklek.

Viszont lehet, hogy itt komolyabb a helyzet, akkor pedig próbálj beszélni valakivel a környezetedben erről, akiben megbízol és idősebb nálad.

Gyógyszert nem javasolnék, viszont vannak nagyon jó nyugtató teák, sok féle, az lehet hogy segít ésnem káros.

2015. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beszélj az iskolapszichológussal, lehet, hogy téged az átlagosnál jobban megvisel a kamaszkor (nagyon jellemző ez az érzelmi hullámvasút), de lehet egy enyhe bipoláris zavar is. Szakember tudja korrekt módon megállapítani, és ha szükséges, kezelni.
2015. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es! Hát persze, rögtön gyógyszer, ami valójában erős nyugtatószer, de az alapproblémát nem oldja meg!
2015. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon hasonlón mentem keresztül 16 évesen és most is ilyesmiben vagyok éppen (26). Ha gondolod, írj privit, beszéjünk!
2015. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!