Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt mar ilyen napegese?

Kinek volt mar ilyen napegese?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


19 eves lany vagyok, szoke hajjal, barna szemmel, olivas tonusu borrel. Hetfon jottem nyaralni a Balatonhoz, a strandon 10-tol 4-ig voltam, ketszer kentem at magamat 50-es fenyvedovel, illetve arnyekban voltam egesz nap, a furdoruhara feher polot huztam.

Estere brutal borfajdalmam lett, leegtem a hatamon, mellemen, derekamon, fenekemen.

Csakhogy a borom valahogy ki is dudorodik, be van dagadva.

Hetfo este ota a szallason vagyok, rengeteget iszom, aloe kremet kentem magamra. Sajnos semmi nem valtozott mostanaig, sotmitobb napi ketszer mikor felkelek, mozgok vagy a leegett terulthez erek (kremezeskor) egyszeruen elkezdek szedulni, hanyingerem lesz, elajulok es brutal fulcsengessel ebredek.

Ez a napszuras? Nincs szerintem lazam, maximum hoemelkedesem, etvagyam hatalmas...

Kene orvoshoz fordulnom? Vagy el fog mulni nehany napon belul?



2015. júl. 8. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyenem - ha nálad is ugyanaz van, és a leírás alapján valószínűleg ugyanaz van, akkor napallergia. A kidudorodást ödéma okozza. Mindenképpen nézesd meg orvossal MINÉL ELŐBB, mert az ödémásodás a bőrnél sokkal érzékenyebb területeket (pl. agy) is érinthet!


Én rendszeresen sokat vagyok amúgy napon, és csak egyetlenegyszer fordult elő ilyen. Gyógyszert és szteroidinjekciót kaptam rá, pár óra alatt sokkal jobban lettem. A bőr regenerálódása viszont hetekig is tarthat.

2015. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!