Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen durva mellékhatá...

Tényleg ilyen durva mellékhatásokat okozhat az AziBiot? Hallás- és látáskárosodás?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató szerint (csak a durvábbakat írom):

100-ból legfeljebb 1 beteget érint (azaz 1% körüli!!):

- látáskárosodás

- degeneratív ízületi megbetegedés

- a here rendellenességei

1000-ből legfeljebb 1 beteget érintenek:

- halláskárosodás, beleértve a süketséget vagy a fülzúgást

- májelégtelenség, amely ritkán halálos kimenetelű is lehet

- akut veseelégtelenség.


Mindezt torokgyulladásra kaptam.


Be merjem szedni?

Látáskárosodás alatt itt maradandó látáskárosodást kell érteni? Mert inkább szenvedek 2 hetet fájós torokkal, mint egy teljes életet fehérbottal.

Továbbá ezek a kategóriák, hogy pl. 100-ból legfeljebb 1 beteget érintenek, az ott felsoroltak mindegyikére igaz, hogy 100-ból max. 1 betegnél fordultak elő, vagy az egész mellékhatás-csoportra vonatkozik, hogy azok együttvéve 100-ból max 1-nél?


2015. júl. 9. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Most már mindegy gyógyszeren hosszú lista van a lehetséges mellékhatásokról, én már el sem merem olvasni, ha valamit feltétlen be kell vennem.


Nekem tavaly kellett 3 napig szednem, de mindhárom nap a bevétel után pár órával iszonyú hasgörcsöm lett, majd egy egyszeri, hatalmas hasmenés, így aztán lehet, hogy nekem nem is hatott a gyógyszer, mert kiment belőlem.

2015. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokszor a perek elkerülése miatt eltúlozzák, de azért az, hogy a betegek max. 1%-a látáskárosodást szenved... nekem elég rémisztő.
2015. júl. 9. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég rémisztő az is, hogy:

"májelégtelenség, amely ritkán halálos kimenetelű is lehet"


Ezért maradok én már a sós vizes gargalizálásnál amikor fáj a torkom és ha elmúlik attól akkor jó, ha nem, akkor végső esetben eszem gyógyszert.

2015. júl. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is azt fogom tenni. Oké, hogy csak 1% az esélye, hogy valami súlyos, maradandó baj lesz, de ha én leszek az az 1%, az rohadtul nem fog vígasztalni.
2015. júl. 9. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!