Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szülők miért mondják mindig,...

A szülők miért mondják mindig, hogy öltözz fel, nehogy megfázz?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a megfázást egy vírus okozza, amit másik embertől lehet elkapni, tüsszentés meg egyebek révén. Nem attól fázik meg valaki, hogy 10 fokban pólóban van, ugyanannyi esélye van rá hogy elkapja, mint annak aki rendesen fel van öltözve, pulcsi, kabát stb. Vagy, hogy megy ez az egész? Nem értem, nem így van, ahogyan leírtam?
2015. júl. 12. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért nem egészen független. Ha átfagysz, legyengül az immunrendszered, és szabad az út a betegségnek. Ez az összefüggés. A hideg valóban nem okoz betegséget önmagában, az esős, hideg idő azért korrelál a náthával, mert a napsütés hiánya miatt D-vitamin hiányt okoz.


Amúgy én komolyabb sportteljesítmény (200+ km biciklizés, 60+ km gyaloglás) vagy túl sok munka (több, mint 60 óra egy héten) után gyakran elkapok valami ilyen nyavalyát, mert átmenetileg ez is legyengíti az immunrendszert.

2015. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ, még annyi, hogy mi van hogy ha valami vitaminokat szedek vagy immunerősítőt vagy ilyesmit? Akkor is számít?
2015. júl. 12. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen, ha megfelelő é-kiegészítket használsz, az feldobja az immunitásod.
2015. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert az ő fejüket is azzal a hülyeséggel tömték kicsi korukban, hogy a náthát a hideg levegő okozza. Te tudod jól, ez egy vírus, egészséges immunrendszer mellett halál mindegy, hány réteg ruha van rajtad. Ha éppen fertőzött emberekkel vagy körülvéve, és gyenge az immunrendszered, fűtött anorákban is ugyanúgy meg fogsz fázni, mint egy szál pólóban.
2015. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!