Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Esti orrdugulás: mitől lehet?

Esti orrdugulás: mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. két hónapja minden este bedugul az orrom. Hirtelen kezdődött, egyik napról a másikra. Januárban ugyanez volt, akkor két hónap után elmúlt. Akkor is és most is minden este orrsprayt használok, anélkül éjjel folyton arra kelek, hogy annyira száraz a szám, hogy nyelni sem tudok.


Fül-orr-gégésznél már jártam. Januárban adott egy (vényköteles) orrspray-t, elfogyott, nem használt. Utána a probléma egyszer csak megszűnt, de aztán megint előjött. Allergiavizsgálatra jövő héten megyek.


Nem tudom, hogy mi okozhatja ezt. Azt évek óta tapasztalom, hogy ha fekszek, akkor a fél orrom bedugul, az nem is zavart, mert a másik felén kaptam levegőt, de most akkor is, ha nem fekszek. Először az egyik fele dugul be egy picit, ha nem használok orrsprayt, akkor nagyon, és utána a másik is kezd.


A kérdésem a következő lenne: mit használjak orrspray helyett? Már két hónapja minden este használom, néha (5-6 naponta) kétszer is kell, ha már nappal bedugul, és nem szeretném (még jobban?) tönkretenni a nyálkahártyát az orromban...



2015. júl. 14. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ugyanott jön rád mindig? Lehet pl. poratka az ágymenűben.
2015. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenhol ez van. A szobámban, a nappaliban, az autóban, az iskolában...


Szóbeli érettségi után eléggé elhúzódott a bizonyítványosztás, úgy készült mindenki, hogy fél óra és kész, semmit nem vittem, még innivalót sem, kész rémálom volt 3,5 órát végigülni...

2015. júl. 14. 23:46
 3/13 A kérdező kommentje:

Ideiglenesen segít egy picit, ha felállok és járkálok, de (még mielőtt leültem volna) rendszerint újra bedugul teljesen.


Jobb esetben az egyik csak félig szokott, olyankor, amíg kapok elég levegőt az orromon, próbálom hanyagolni az orrsprayt, de nem sok értelme van, mert ezzel csak annyit érek el, hogy este helyett éjjel fújom be, mikor csontszáraz torokkal felébredek...

2015. júl. 14. 23:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is este van ez inkább, és leginkább nyáron. Főleg augusztusban és szeptemberben kicsit. Fogalmam sincs mi van akkor a levegőben. Orrspray meg valami allergia elleni tabi (Cetirizin vagy Claritine) enyhítette régen a tüneteket. Régebben annyira szenvedtem miatta, hogy állandóan fáradt voltam napközben, állva elbírtam volna aludni, és még nappal is be volt dugulva,nem csak este. Pár éve kimentem külföldre hosszabb időre, több hónap volt. Sokat fürödtem a tengerben is, akkor semmi bajom nem volt, még itthon se, amikor hazajöttem szeptemberben. Úgy tapasztalatom, hogy annyira nem is erősek a tünetek,mint azelőtt, csak kicsit dugul be az orrom, és gyógyszert nem is szedek, legfeljebb orrspray-t használok. Azt mondta valaki,hogy a só miatt.. passz. Viszont hallottam,hogy sóterápia jó az allergiára. Ahogy az első válaszoló is írta, lehet, hogy esetedben a poratka a ludas.
2015. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy lassan egy éve van törpenyulam. A szobámban van egész nap, és ugye a szénája is. Nem kap sokáig egy fajtát, mert megunja és egy idő után nem eszi meg.


Nem tudom, hogy ez fontos-e, lehet-e összefüggés, azért leírtam.

2015. júl. 14. 23:56
 6/13 A kérdező kommentje:

Poratka okozhat ilyen "szakaszos" allergiát?

(Januárban volt ilyen először, akkor előtte arcüreggyulladásom volt, akkor azt hittem, hogy csak egy hosszabb megfázás, de ezen kívül semmi bajom nem volt, és a fül-orr-gégész is azt mondta, hogy egy nagyon enyhe orrsövényferdülésen kívül (ami szerinte nem okozhat orrdugulást) semmi bajom nincs. Utána ugyanúgy használtam az orrsprayt (akkor naponta 2-3x kellett, nem úgy, mint most), és egyszer csak egyre kevesebbet kellett befújnom, majd teljesen jól lettem.

Most hirtelen kezdődött, nem volt előtte semmiféle betegség, még egy picike nátha sem, viszont szerencsére ez enyhébb, mert csak este jön elő (lehet köze a fáradtsághoz?), így általában csak egyszer kell befújnom.)

2015. júl. 15. 00:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Én voltam a 4-es. Próbáld ki, hogy kiteszed a szobádból a nyuszidat. Tedd valahova máshova a házban, így még ha allergiás is vagy a szénájára, legalább nem "vele alszol". Nézd meg,mi történik, ha így teszel, de az allergiavizsgálat eredményéből is kiderülhet még ez vagy az.
2015. júl. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A nyuszit sajnos nem tudom máshová tenni, még nappal sem tudom kiengedni a szobából, mert a szüleim nem engedik. Minden fegyelmezés ellenére is összerág mindent, pedig széna, fogkoptató, ág (permetezetlen almafáról), rágható játék mindig van előtte, de a nagyságosasszony jobban szeretni a parkettát enni és a matracomat tépni (meg mindent, amihez hozzáfér), így a szobámon kívül mindenhonnan ki van tiltva.
2015. júl. 15. 00:11
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez nem ide tartozik, de érettségire készülés közben egyik nap elég rosszul voltam, fél órát a mosdóban voltam, a kedves kis nyulam meg felugrott a székemre, onnan az íróasztalra, és összerágott vagy öt tételt...


Általában nem is eszik meg semmit csak összetépi/szétszaggatja/kikaparja. Egy szatyor szivacsom van, mind a matracból kaparta ki.

2015. júl. 15. 00:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mert nem vagyok szakértő. De ha belegondolsz, télen meg fűtünk, meleg van a lakásban..szóval talán ezért jön ki nálad akkor is. Valamikor nekem is kijön télen is, bár én sem tudom mire vagyok allergiás. A porra tuti, a többit nem tudom. Fáradt pedig azért voltam napközben, mert éjjel annyira folyt az orrom sokszor, hogy állandóan fel kellett kelnem kifújni. Viszont az orrsövény-ferdüléstől bedugulhat az orr, mert egyik családtagomnak azt mondták, azért dugul be és meg is kellene műtetnie.

Orrspray-k közül nekem amúgy az Aqua maris vált be, az úgy kidugítja, hogy csuda. Nem szabad a fújkálást sem túlzásba vinni,nekem ebből elég egyszer egy nap abban az időszakban.

Pedig valamit tényleg ki kellene találni nyuszi-ügyben. Mert ha még ráadásul ki is mászkál a helyéről, ott van az ágyad közelében is, hát.. valahogy ezt is le kellene tesztelni, hogy rá vagy-e allergiás.

2015. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!