Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyton piszkálnak, mert nem...

Folyton piszkálnak, mert nem húzom ki magam?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, a családom mindig azzal piszkál, hogy nem húzom ki magam. Kb. 8-9 évesen kezdődött. Ekkor kezdtem el 'fejlődni', a fiú testvérem állandóan azzal csesztetett, hogy topot kell húznom. Gondoltam ha egy kicsit begörnyedek, nem látszik annyira, hogy van... Utána kezdtek el piszkálni a suliban is ez miatt, majd jött az, hogy 'csúnya, dagadt, senki,undorító, kis p*cs', stb. Annyira elvették az önbizalmamat, hogy már sz*artam az egészbe. Már teljesen megszoktam, hogy így állok, most ezért piszkálnak itthon. Mindenféle gyógytornákra (meg gyógyúszásra) beírattak, de ugye nem ért semmit, mert kitudom magam húzni, csak nem szeretném, és már megszoktam. Nem tudok erre figyelni. 10 percig oké, de utána kimegy a fejemből, és megint görbe vagyok. Ezt többször is elmagyaráztam otthon, de csak jönnek a szebbnél szebb szövegek. (undorítóan nézel ki, hogy tudsz így felöltözni, nagyon nem áll jól, hányadék) Mit csináljak, hogyan szokjam meg azt, hogy ismét normális testtartásom legyen? Már elegem van az egészből...

2015. júl. 16. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig ha nem 80 éves meggyötört emberke vagy, akkor igenis húzd ki magad, és menj egyenes háttal, mert később iszonyúan fogsz szenvedni a rossz tartásod miatt. Komolyan, te gerincferdülést akarsz magadnak? Ez nem önbizalomhiány, hanem butaság.
2015. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gerincferdülést, ezért kérdeztem meg, hogy mit csináljak, hogy megszokjam.
2015. júl. 16. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Sportolj.

Táncolj, menj úszni, röplabdázzál.. Bármi sport jól jöhet. Tudatosan figyelj mindig arra, hogy egyenes legyen a hátad. Eleinte nehéz lesz,de a végére megszokod

2015. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbálj magad pszichológusa, lelki tanácsadója lenni. Te szégyelled a melleidet, míg mások majd megvesznének, hogy megfelelő méretűek legyenek. Fogadd el a saját testedet. A gyerekkorból felnőtt korba való átlépésnek ezek a testi velejárói. Ha van súlyfelesleged, akkor azt intenzív mozgással, sporttal le lehet dolgozni. Végezz otthon is rendszeres napi talajtornát. De ismételten: a lelki gondok megoldása, azokon való túllépés a lényeg, Általában egyébként azt szokták bármiért is piszkálni, akiket lehet, akik reagálnak a piszkálódásra, akit lehet ugráltatni.
2015. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. júl. 16. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez most hülyén fog hangzani. Meg kell barátkozz azzal, hogy nőnk nézel ki. Nem azt értem ezalatt, hogy ribinek kell öltözni, isten ments. De vegyél fel otthon egy nőiesebb ruhát, vagy akár egy farmer-póló kombót (egy csinosabb szabásút, ami kényelmes, de jól áll, nem két mérettel nagyobb férfipólót), állj oda a tükör elé és csak nézzed magad. Anélkül, hogy megjegyzést tennél, hogy kövér vagy stb. Húzd ki magad a tükör előtt és próbálj találni valami szépet magadon. És ha ez megvan, aznap úgy menj ki az utcára, akár a sarki kisboltba, hogy tudatosítod magadban, hogy van szép is benned. Hogy AZ szép benned. ÉS ezt minden alkalom után, mikor lehányadékoznak (most komolyan, hogy lehet ilyet mondani? főleg családtagra... ezt a kifejezést legfeljebb mosdatlanra szabadna használni), tudatosítsd magadban.


Nekem nem a család mondott ilyeneket, de bék segge alatt volt az önbizalmam. Nem mondom ma sem, hogy szép vagyok, de egész reálisan kezdem nézni magam. Nem lett egetverő önbizalmam, de már képes vagyok emelt fővel járni és nem összegubbaszkodva.

És őszintén, hogy nézel ki jobban, ha kihúzod magad, vagy ha kinyomod a pocid? És kezdetnek elég, ha az előbbi mellé ahányszor csak eszedbe jut, kihúzod magad... ha nem is állandóan.


Sok sikert :D

2015. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi... azt hiszem ez a válasz hatással volt rám, mivel elkezdtem sírni... Köszönöm szépen, megpróbálom! :)
2015. júl. 16. 17:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Hany eves volt a fiutesod, hogy azzal piszkált, hogy toppot kellene hordanod?


Azóta mar kihuzod nagad? :)

2015. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!