Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől borulhatott fel a...

Mitől borulhatott fel a biológiai órám?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, kedvenc időtöltésem a nyáron pedig fennmaradni reggel 6-7-ig, aztán másnap délután felkelni. ezt boldogan űztem is körülbelül 4 nappal ezelőttig, amikor reggel időre kellett kelnem, és 5 óra alvással egész nap fáradt voltam, ami pedig ahhoz vezetett, hogy hamar lefeküdtem aludni aznap, ha jól emlékszem 10-kor. viszont éjjel felkeltem magamtól hajnali 2-kor, és nem tudtam visszaaludni. másnap ugyanezt eljátszottam kicsi változással, hajnali 1-kor elalvás,5-kor kelés és nem tudtam visszaaludni. ma is ugyanez történt, 10-kor elaludtam, 2-kor felkeltem. napközben nem érzem magam fáradnak, még azon a "mélyponton" sem, amikor ugye mindenki egy fél-1 óráig a legfáradtabb, vagy hogyan is van. kávé nélkül is tök energikus vagyok, egyáltalán nem érzem a fáradtság jeleit egészen estig. én arra tippelek, hogy mivel eddig 6kor aludtam el, az este 10-et annyira korainak érzékeli a szervezetem, hogy ez a 4 óra alvás mivel korán kezdem sokkal pihentetőbb mint egy később kezdett 8 órás. (mert ugye azt mondják, hogy az éjfél előtti órák a legpihentetőbbek) valakinek van valami ötlete, hogy ez miért van, és hogyan lehetne megváltoztatni?

2015. júl. 28. 02:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Te magad boritottad fel a biologiai orad azzal, hogy a nyari szunet okanal fogva elkezdtel ossze-vissza lefekudni es felkelni. Nem kellett volna.


Azert, mert eppen nincs sulid, ettol meg ugyan ugy hajnalban kel fel a Nap, pontosan ugyan akkor van delelott es ugyan ugy 24 orabol all egy nap. Azzal, hogy a pihenesi ciklusodat eltoltad, ezzel nem csak az alvasodat boritottad fel, hanem maskor is eszel, ami miatt megvaltozik az anyagcsered meg minden.


Ha azt szeretned, hogy a biologiai orad szep egyenletesen ketyegjen, akkor elj rend szerint. Kelj mindig ugyan akkor es fekudj le hasonloan nagyjabol azonos idoben. Azert mert most nincs feladatod, attol meg nem kell felrugni a napodat, max az iskolaba menes helyett csinalj valami mast (menj el aranyat keresni :) tudod, ki koran kel ...) pl. sportolhatnal picit, vagy ha mar nyar van, akkor menj strandra. Foglald el magad es ne punnyadj egesz nap!

2015. júl. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!