Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem baj ha a Dalacin kapszulát...

Gyümölcskosár kérdése:

Nem baj ha a Dalacin kapszulát szétszedve veszem be?

Figyelt kérdés
A foghúzásom helye begyulladt nagyon, és erre kell szednem azt a kapszulát. A baj az, hogy nem tudom lenyelni, sem ezt, sem semmilyen tablettát. Így a kapszula tartalmát lekvárba tettem, és így vettem be. Igaz szörnyű íze van. Régebben is így vettem be. Muszáj szednem de csak így tudom bevenni. Tudom, hogy nem véletlenül van kapszulában. Mit gondoltok nem lehet nagy baj, ha így veszem be? És így fog hatni? A gyógyszerésznő sem igen tudott erre válaszolni.
2015. aug. 3. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Fog hatni, csak van rá esély, hogy esetleg szétmarja a nyálkahártyát a szádban (hólyagos lesz), és a gyomrodat is jobban terheli.
2015. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínüleg nem úgy hat, mintha kapszulában vetted volna be. Az lejut a gyomor alsóbb részébe, mire a kapszula feloldódik, a tartalma a belekből hatékonyan felszívódik. Kapszula nélkül a gyomorsavad tönkrevágja, így a szedése is felesleges.
2015. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Remélem nem marja szét a szám nyálkahártyáját!:( :( Második válaszoló! Sajnos tudom, hogy a belekben hat, de mit csináljak, hogy csak így tudom bevenni? De azért így is fog hatni ugye?
2015. aug. 3. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad szétszedni! A kapszulás bélben oldódó, könnyen lemegy, én is nehezen tudok gyógyszert lenyelni, de a Dalacin lement, egyél utána valamit, akkor nem érzed úgy, mintha nyomná a torkod. Amúgy lehet kapni lenyelést könnyítő zselét is, vegyél azt.
2015. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad szétszedni! De sehogy sem tudom lenyelni! Ez sajnos egy gyerekkori rossz élmény hatására van nálam, hogy semmilyen gyógyszert és kapszulát nem tudok lenyelni! :(
2015. aug. 4. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!