Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha látom,...

Mit tudok tenni ha látom, hogy be fog nőni a köröm a lábamon?

Figyelt kérdés
1 hónapja voltam dokinál a bal nagy lábujjamon benőtt a köröm és sebészeten megcsinálták. A doki mondta, hogy nagyon visszavágtam és azért nőtt be. Na most a jobb lábamon vágtam nagyon vissza, és látom, hogy be fog nőni. Mivel lehet megelőzni? Nem akarok megint dokihoz menni ha nem muszáj!

2015. aug. 4. 14:28
 1/7 anonim válasza:
Azzal tudod megoldani, hogy mindig egyenesen vágod. nem lesz úgy semmi baj :)
2015. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 E1D1E ***** válasza:

Az egyenes vágás sem mindíg célravezető, unokabátyámnak is ezt javasolták a dokik, igy is csinálta, aztán havonta járt sebészetre mert folyton begyulladtak a körme melleti kis sarkok.


Én lehet, őrült dolgot mondok, de ugyan ezzel a problémámmal már nem találkoztm vagy 10 éve. azt csinálom, hogy csipesszel(körömvágó) benyúlok a körmöm sarka aélá anyira hogy egy picit irdatlanul kellemetlennek érezzem és onnét lekezdem vágni a úgy hogy ne maragjon fehér(szóval a tövében) és igy vágom le végig.

Van sokszor olyan hogy vérzik, de inkább én csináljak magamnak ilyen kis fájdalmakat mint, hogy valami doki szikézgessen vagy lézerezgessen bármit is.


mondtam, hogy őrült megoldás, de nálam szuperül bevált.

Talán enykíthetőek a szürnyű vagy fájdalmas dolgok ha az ember fürdés után intézi ezt el amikor felpuhul a köröm.

2015. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már oldalt kicsit bepirosodott a lábujjam de még nem vészesen. Lehet veszek egy csipeszt és kipróbálom amit ajánlottál :)
2015. aug. 4. 14:51
 4/7 E1D1E ***** válasza:
De nagyon fájhat ha nem vagy az ilyen "önkinzáshoz" hozzászokva!
2015. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ilyenben jó vagyok ne aggódj ;)
2015. aug. 4. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy betadine-ba beáztatok egy kis gézdarabot és csipesszel beletömködöm a köröm és a bőr közé, oda, ahol kezd benőni. Éjjelre benthagyom, reggel cserélem, 2-3 nap alatt elmúlik a duzzanat és mivel a köröm arra nem tud nőni a gézlap miatt, ezért "irányt változtat" és nem nő be.
2015. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uu na ez lesz a nekem való!! Holnap veszek is betadine-t :) köszönöm
2015. aug. 4. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!