Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Neurológián mit csinálnak...

Neurológián mit csinálnak majd? Milyen vizsgálatok vannak?

Figyelt kérdés
Elküldött a doki az állandó fejfájásommal, de amíg nem tudom mit csinálnak ott addig nem megyek. Volt már valaki közületek az leírná részletesen?
2010. márc. 7. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Enegmis ezzel küldtke neurogóliára. Méghozá az 1. számú gyermekklinikára. 1 napot voltam bent

Volt ilyen"epilepszia vizsgálat". Egyforma légézs, és villgonak a lámpával a szemedbe közbe, fárasztó tud lenni. Aztán EKG,meg gugoltatás itt az ekgnál. Meeeg a vállamra ilyen elektromos kakit tettek, hogy lehet h le vannak tapadva az izmok. ÉÉÉs ennyi.

2010. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én decemberben feküdtem a neurológián 3 napot, mert egyensúlyzavarom volt, évek óra zúg és fáj a fejem.


Én a Sürgősségi Baleseti Osztályon kezdtem a napot, mert hirtelen jött és az éjszakát már az soztályon töltöttem. Aznak csináltak EKG-t, vért vettek, CT-re küldtek. De ezeket csak azért, mert még nem tudták, hogy mi állhat az egyensúlyzavarom mögött meg úgy éreztem, mintha össze-vissza lenne a pulzusom. Utána elküldtek a fül-orr-gégészetre, ahol megcsinálták az alapvizsgálatokat (pl. egy hangvilla szerű dolgot az orvos rákoccantott egy kemény felületre, azt a fülem elé és mögé tette és meg kellett mondanom, hogy hallom erősebben, illetve belenézett a torkomba, fülembe, orromba) Utána hallásvizsgálaton voltam.


Másnap, már az osztályon megvizsgált a főorvos. Tipikus vizsgálatok voltak: reflex, a szememmel követnem kellett az ujját (mivel előző nap nagyon erősen ugrált a szemem), meg kellett érintenem csukott szemmel az orrom, csukott szemmel egyenesen kellett mennem. Utána voltam szintén a fül-orr gégészeten egyensúly vizsgálaton, ami annyiból állt, hogy 20 °C-os vizet spricceltek mindkét fülembe és egy pontra kellett néznem (ez szemvibrálást idéz elő). 3 napig kaptam 1-1 infúziót.


Harmadik nap hazaengedtek, de még elküldtek MR vizsgálatra. Illetve ha többször fellép a szemvibrálás akkor vissza kell mennem agyvízlecsapolásra.


A lényeg, hogy nem vészes. Én nagyon féltem tőle, mert hirtelen tartottak bent, abszolút nem készültem erre a kényszerpihenőre, ráadásul én voltam a legfiatalabb ott. (19 vagyok) Egyik vizsgálat sem fájdalmas, sőt vannak egész jópofák is, némelyek közben jól elnevetgéltünk az orvosommal. :)

2010. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1. vok. Ja, és tegnap voltam MRen. Vagy tegnapelőtt:D Péntek:D
2010. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!