Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet? Mikor fel...

Veszna kérdése:

Mi bajom lehet? Mikor fel kelek az ágyból, vagy székről, fotelból nagyon megszédülök, fáj a fejem és nem látok ez egy perc múlva elmúlik, de minden alkalommal ezt átérezni nagyon szűrnyű

Figyelt kérdés
A testvérem szerint kevés folyadékot iszom, de ez nem igaz elég sokat ittam eddig is, de most, hogy monta sokkal többet iszom és akkor is folytatódik. Veletek is volt már ilyen? Tudtok valamit ez ellen? Köszönöm előre is segítségeteket!

2015. aug. 16. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Velem állandóan ez van...Gondolom rossz a vérkeringésünk! Én arra is gondoltam, hogy a cukorommal van valami...ha egyáltalán köze van hozzá...
2015. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyire hirtelen állsz fel? Ennek oka vérnyomásingadozási probléma lehet a legvalószínűbb - a háziorvosom annyit mondott, hogy "hosszú távon ez a nyerő".
2015. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez többnyire ortoszttikus hipotonia. Ez lehet normális, alkati sajátság. Ha nagyon zavar menj el orvoshoz. A neten is utánanézhetsz.
2015. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Orthostaticus hypotonia

Ortosztatikus hipotonia

2015. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lehet akár vitaminhiány és igen, vérnyomás ingadozás. Juttass be kicsit több vitamint, meg a folyadék valóban okos gondolat! Remélem tudtam segíteni!
2015. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi minimum 3 liter folyadékot meg kell innod!


egyébként velem is ez van de jobbára fekvés után ha hirtelen fel álok akkor fordul elő. Munkahelyemen tűnt fel a dolog amikor be kellett feküdnöm egy gép alá amikor ki kellett cserélnünk pár vezetéket de nem akartuk azért a gépet kiemelni a helyéről mert az fél műszakos dolog lett volna pluszba. Akkor fekvés után amikor hirtelen felkeltem akkor volt ez, és otthon meg máshol is ugyanezek voltak. Munkahelyemen ismét volt egy hasonló hason fekvős munka amikor csavarozni kellett és hirtelen felállva annyira megszédültem hogy seggre ültem és pár másodpercig sötéten láttam mindent, majdnem el is ájultam. Akkor megijedtem és egyből elmentem az üzemorvoshoz aki megmérte a vérnyomásom, ami akkor már normalizálódhatott 132/ nem tudom mennyi volt. Majd akkor mondta hogy ingadozás volt, lefektetett az ágyra 0 perc után fel kellett hirtelen kelnem, egyből szédültem de már nem annyira, vérnyomás mérés és igen csak megugrott 150 felett vola majdnem 160 volt.

2015. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!