Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha forgatom a törzsemet tehat...

Ha forgatom a törzsemet tehat a felsotestem egyszer jobbra egyszer balra nez tehat ezt a gyakorlatot csinalom furcsa hangot adok ki. mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Olyan hangot adok ki ilyenkor mintha lelegeznek vagyis ilyen "hö" hangot adok ki. Mitol lehet ez??

#hang #tüdő #tüdőbetegség #légzés #furcsa hangot adok ki
2015. aug. 19. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt már én is tapasztaltam. Mivel a hangszalagok nyugalomban résállásban vannak (mint amikor h-t mondasz), a külső légtér és a mellkas belső tere (kb. a tüdő) között folyamatos az összeköttetés. Következésképpen a gyakorlat során összenyomódó és táguló mellkas keltette pillanatnyi nyomásváltozások gyorsan kiegyenlítődnek azáltal, hogy levegő áramlik be vagy ki. Én úgy vettem észre, hogy a középállásból oldalra fordulva kifelé áramlik a levegő, oldalról közép felé fordulva pedig befelé. Sajnos már 3 éve szigorlatoztam anatómiából, ezért a pontos biomechanikai okokat nem tudom részletesen felsorolni. Azt sejtem viszont, hogy a térfogatváltozás elsődleges oka a bordák állásszögének változása lehet a horizontális tengely mentén.
2015. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!