Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudom magamról, hogy beteg...

Tudom magamról, hogy beteg vagyok, viszont nem tudom hogy forduljak ezzel orvoshoz, és milyen orvoshoz. Hogy tegyem ezt meg?

Figyelt kérdés

Sajnos ez az egész dolog kisgyermekkorra tekint vissza. Rengeteg dologgal kellett hogy egyedül küzdjek meg, és legyek úrrá rajta. Rengeteg dologgal nem sikerült.

Ezek között ott van a rendszeres normális székelés is (sajna).

5-6 éve kezdődhettek el ezek a dolgok, igazából nem is emlékszem arra, hogy normálisan is tudtam volna valamikor székelni.

Most 17 éves vagyok, már elég sok olyan dolgon átrágtam magam ami másnak alap volt (fitymaszűkület pl.), és ezen is át szeretném magam.

Tehát a probléma az, hogy nekem az a "normális", hogy 1-2 hetente wc-zek egyszer, és akkor sokat.

Igazából én már megszoktam hogy "fáj", tehát amikor túl vagyok egy ilyen adagon, mindig megújult erővel vágok neki mindennek, de ahogy közeledik az új dolog, nincs kedvem semmihez, és élni se akarok nagyon.

Kérlek titeket vegyetek komolyan, nem egyszerű ez nekem.


2015. aug. 23. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sima megszokas kerdese. Regen en is hetente szekeltem, kemenyeket.. meg is lett az eredmenye, aranyerem lett. Akkor kezdtem el puhabb kajakat enni, fozelekek, tejfollel. Tobbnyire reggelre kajaltam be jol, esetleg meg delben, es masnapra az mar vegig is ment rajtam. WC-n nem erolkodve ultem, hanem csak leultem mikor ereztem hogy jon. Most mindennap szekelek, ami nekem is fura:) de lassan hozzaszokik a szervezeted, probald ugy csinalni hogy ugyanabban az oraban egyel mindennap, es szoktasd ra magad hogy ugyanabban az oraban szekelj. En most pl. reggelire es ebedre sokat eszem, es masnap reggel vagy delutan ki is szekelem a tegnapit vagy eppen a tegnap elottit, ezt mar en sem tudom :D
2015. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez jó amit írtál, erre már én is gondoltam.

Csupán az a probléma ezzel az egésszel, hogy minden héten úgy felsértek valamit, ami a 2. hét végére mindig begyógyul, hogy nagyon fáj a 2. hét előtt kiereszteni egy adagot, tehát ez nagyon lassú folyamatnak kellene hogy legyen. De mostmár van saját fizetésem, meg tudom oldani szerencsére a normális kajálást.

2015. aug. 23. 22:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm válaszod! :)
2015. aug. 23. 23:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Aranyosan írtad le :D Amit az első írt azt érdemes betartani, kiegészíteném azzal, hogy rendszeresen napi 1,5-2 litert legalább igyál, a koffeint és egyéb vízelvonó italokat kerüld vagy egy pohár kávét egy pohár víz kövesse. Most még tart a dinnyeszezon, az jót szokott tenni mert magas a víztartalma. Ősszel tök szezon, sütve azt is eheted, mert jót tesz mivel magas a rost tartalma. Szokták mondani, hogy a lenmag is csodákra képes meg a reggel éhgyomorra megivott citromos langyos víz vagy egy nagy bögre tejeskávé :D De kinek mi, van aki az aszalt szilva evést tartja célra vezetőnek. Erőlködni tényleg nem szabad, csak rosszat tesz. Egyébként meg az orvos se garancia mert első körben azt mondja, amit mi is leírtunk. Ismerősöm idősebb mint te, ő is volt ezzel dokinál, nagyon nem csináltak semmit, csak elmondták ezeket a tanácsokat.
2015. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! ^^

Tök jó tudni, hogy nem vagyok egyedüli ezzel a problémával. Úgy gondoltam, hogy ezzel az 1-2 héttel kivételesen súlyos eset vagyok.

2015. aug. 25. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!