Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen szövődménye lehet...

Milyen szövődménye lehet annak ha porckorongsérvet elhanyagolja az ember? Már mint fájdogál picit, de nem vesz róla tudomást, és orvoshoz sem megy? Mitől alakul ki egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk egész életedben fájni fog a hátad, nem tudsz majd emelni, púpos leszel...
2010. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És ez hogy tetszik? Vizeletelakadás, inkontinencia, merevedési zavarok. Google.

[link]

2010. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkontinencia, bénulás.

A porckorongsérv lehet örökletes betegség is, amely egy rossz mozdulat hatására is kialakulhat, de sérülések esetén is kifakadhat az ember korongja. Nemk érdemes elhanyagolni. Viszont ha komolyabbra fordul a helyzet, úgysem tudsz róla nem tudomást venni, mert annyira fog fájni. Ha időben elmész orvoshoz, azzal megelőzheted a műtétet, ami - tapasztalatból mondom - nem egy sétagalopp. Fél éves rehabilitációs idővel, ami után már nem lesz olyan a gerinced soha, mint vlt, örökké visszatérő fájdalmakkal.

Hogyha nem akarsz orvoshoz menni semmiképp (amit én nagy felelőtlenségnek és butaságnak tartok), akkor legalább arra figyelj oda, hogy ne hajolj, hanem guggolj, amikor valamit a földről kell felvenned, befűzöd a cipőd, stb, mert ezzel megkönnyíted a dolgodat és megelőzheted a komolyabb megerőltetést.

2010. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Picibabám miatt nem tudok nagyon mozdulni itthonról. Főleg röntgenre,mert szopizik és semmilyen tápszert nem fogad el. Max 2-3 hónap múlva tudok csak röntgeneztetni,ezért kérdeztem. Vagy röntgen nélkül is kitudják mutatni?
2010. márc. 11. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Hűű, hát a röntgen amúgy sem mutatja ki. CT vagy MR-n látszik csak. Viszont telefonon mindenképpen érdeklődhetnél az idegsebészeten, hogy milyen lehetőségek vannak, lehet, hogy egy ultrahangos kezelés is megoldás lehet rövidtávon, amire pár naponta egy fél órára el kell járnod. Viszont amikor már nehezebb lesz a babád, még több bajod származhat a sérvből, úgyhogy mindenképpen keress fel egy orvost. Hogyha nem vagy allergiás rá, akkor a Flector tapasz kiváló fájdalomcsillapító eleinte, az nem is kerül be a véráramodba, s babának sem árt, ha jól tudom.

Emellett tényleg azt javasolom, hogy ne hajolj semmiért, hanem guggolj, amikor felkelsz az ágyban, azt se derékból tedd, hanem oldalt fekve könyökre támaszkodva, sokat segít, hidd el! Én 3 évig szenvedtem a sérvvel, mire megműtöttek, s még utána is vagy egy évig utólagos fájdalmakkal.

2010. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ne aggódj, az előző válaszolók közül ketten inkább csak pánikot keltenek! Ha még csak fájdogál a gerinced, akkor a 3 hónap csúszás az orvos meglátogatásával vlsz. egyáltalán nem fog problémát jelenteni!


Kialakulása:


Itt pontosan el tudod olvasni, mi a porckorongsérv, mitől alakul ki, mit tudsz tenni ellene, hogyan emeld a babád, hogy ne romoljon az állapota a gerincednek, és hogy mit kerülj el feltétlen : www.porckorong.hu (a tudástár, és az ingyenes tanfolyam kell Neked!)

2010. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló! Én voltam az utolsó kettő. Nem pánikot keltek. Négy sérvem volt eddig, kétszer műtöttek, először azért, mert lebénultam. A tapasztalataimmal szerettem volna segíteni.

Valószínűleg neked még nem volt sérved (örülj neki), de éppen ezért ne bagatellizáld el a kérdező problémáját és a betegséget sem.

2010. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Történt valami azóta? Miből gondoltad egyáltalán, hogy sérv?
2010. jún. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tisztelt Előző Válaszoló!


Szerintem ha "szakmai vitába" akarunk belemenni, azt tegyük inkább privátban, ne offoljuk szét a topicot.


Nem elsősorban a Te válaszaidra gondoltam, hanem a "púpos leszel" jellegű butaságokra. Nem értem miért ad olyan ember választ, akinek alapvetően téves információi vannak a kérdésről.


Veled alapvetően egyet értek, szerintem is butaság nem elmenni az orvoshoz - bár mi ma Magyarországon a porckorongsérvesek terápiájában folyik, azt biztos Te is tapasztaltad, kész katasztrófa, de ezt most hagyjuk-.


Ami a Te írásodban a rengeteg jó tanács mellett egyedül nem volt szimpatikus,hogy a "kicsit fájdogálra" rögtön az impotenciát és a bénulást emlegetted!


Ez szerintem felelőtlen ijesztgetés. A kicsit fájdogáltól a műtét és az impotencia kb. olyan szinten áll távol egymástól, mint Makó...


A sérvedről:


Ma magyaroroszágon majdnem minden 40 feletti embernek van valamekkora porcorong kiboltosulása, úgyhogy kérlek kompetencia kérdésében ne azt hozd fel, amivel majdnak mindenki rendelkezik!:P:P:P Minden sérv alapvetően más, így a saját tapasztalatodból kiindulni nem szerencsés, így én sem ezt teszem! :P

2010. jún. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!