Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cöliákia negatív IgA értékkel?

Cöliákia negatív IgA értékkel?

Figyelt kérdés
Van olyan cöliákiás akinek a vérvétel negatív lett, de a szövettan igazolta a betegséget?

2015. aug. 29. 17:54
 1/9 Ikonstar ***** válasza:
100%
Igen változatos esetek vannak a cöliákia diagnózisakor. Csak transzglutamináz IgA-t néztek? IgG és EMA nem volt? Létezik olyan, hogy IgA hiány.
2015. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1 hét múlva lesz szövettan, akkor megyek a vérvételi leletért is. Az orvos telefonban annyit mondott, hogy egyértelműen nem támasztja alá a vérvétel a cöliákiát. Hónapok óta elég súlyos tüneteim vannak, már nagyon szeretném ha kiderülne valami még ha teljes életmódváltással is jár.
2015. aug. 30. 14:09
 3/9 Ikonstar ***** válasza:
Várd meg a szövettant, és annak az eredményétől függően érdemes tovább gondolkodni. A cöliákián kívül van egyéb mód is, ahogy a glutén árt. Nézz utána az NCGS-nek. De az is lehet, hogy nem a glutén okozza a problémáidat.
2015. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én IAG hiányos vagyok,vér nem mutatta ki. De tüneteim voltak.Gyerekem 1 éve diétázik. Pár napja volt biopsziám,ahol a doktornő elmondta semmi bélbolyhom nincs,látzsik,így egyértelmű én is LÉ vagyok,de várjuk meg a szövettant,de nekem diétáznom kell azóta.
2015. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem a biopszia közben nem mondta, hogy látna valami eltérést. Akkor azt elvileg látnia is kellett volna? Közben elvileg holnap lesz eredmény, inkább már amiatt aggódom hogy nem találnak semmit és nem tudom hova tovább.
2015. szept. 3. 20:38
 6/9 Ikonstar ***** válasza:
100%

Kedves 4. Válaszadó!


IgA hiány esetén az IgG és az EMA antitestek mutatnak képet.

2015. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A szövettan nem igazolja a cöliákiát, vagyis nem teljesen ("CD8 pozitív lymphocyták intraepithelialis jelenléte azonban mindenképpen az autoimmun cytotoxicus reakció által is mediáltnak tűnő reakcióra utal..."). Csak IgA-t néztek, mást nem. Az orvos szerint ez így nem cöliákia, de fel sem vetette más lehetőségét. Érdemes lenne így is megnézetni az IgG-t, EMA-t?
2015. szept. 4. 11:46
 8/9 Ikonstar ***** válasza:
És még sok minden mást is. A tüneteid valamitől vannak, a végére kell járni, hogy mitől.
2015. szept. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Régi kérdés, de megkérdezhetem milyen tüneteid voltak és kiderült-e mi a gond? Nekem gyakori lágy székelésem van, voltam IgG teszten, tej lett pozitív, figyelek a diétára, de így is az van néha..

2020. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!