Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez a sok kiütés?...

Bekken'Bauer kérdése:

Mitől lehet ez a sok kiütés? (Kép)

Figyelt kérdés

Kb 2hete észrevettem ilyen apró csípés szerű,vöröses viszkető kiütések jelentek meg rajtam. először csak egy kettő,a combomnál.Nagyon viszketnek.. Néztem őket, ilyen kis pöttyöcske, javarészt ott ahol a szőrök kinőnek,mintha ott lenne valami baj, de akad olyan is ami a sima bőrfelületen jön ki pötty.Először mintha valami megcsípne égő viszkető érzés jön,és picit piros,majd megvakarom bedagad nagyobb folt lesz,és ilyen Púposak két nap után is, ilyen víz szerű valami képződik bennük.

Nemtudom mitől lehet , eszek paradicsomot rendszeresen eddig sosem voltam allergiás rájuk, elmentem a háziorvosomhoz aki egyszerüen annyit mondott hogy vagy allergiás vagyok a cégnél a hütőfolyadékra (amit kétlek mert csak a kezem érintkezik vele, és az egész testemen vannak ilyen pöttyök..) vagy a mosóporra, de leginkább az a baj hogy megizzadtam a melegekben a munkásruhában, és attól lett ez a sok pötty..

De nekem gyanús hogy csak simán legyintett egyet magában és csak mondta...

Gyanakszom valami gombára vagy valami vírusfertőzésre!!

Spontán jönnek ki itt ott, van a térdemnél hátul a hajlatoknál, belső combjaim mindkét részén,a fenekemen is,a hasamnál köldök körül,egykettő a bordák felé, a hónaljon ,mellkason nincs lekopogom meg a hátamon se, de a kezeimnél van a felkaromon néhány, és a csuklómnál alul,az ereknél, az ujjhártyáim közt, a kisujjam bütykénél pedig több.. Itt vannak a legtöbben meg mint mondtam a belső combomnál ott is sok..

És gyanítom nem e valami ekcéma, vagy gomba lehet ez!

Kérlek segítsetek, bőrgyógyászatra ezer év mire időpontot kaptam addig belezavarodok milehet ez!!!

Köszönöm a válaszokat!!


KÉP 1 :

[link]


KÉP 2 :

[link]



2015. szept. 1. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bolha, esetleg melegtől... menj bőrgogyászhoz
2015. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De ez inkább allergiának látszik, de mielőbb menj inkább bőrgyógyászat itt szerintem senki sem tud konkrétat mondani!
2015. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igazából énis a melegre gondolok , munkásnadrágban a 40fokokban 12óráztam :/

Holnap bemegyek bőrgyógyászatra, időponttal kellene menni de majd csak fogadnak mondom hogy megőrít este ahogy viszket :/

Köszi mégegyszer!!

2015. szept. 2. 22:52
 4/12 A kérdező kommentje:

Voltam bőrgyógyászaton.

Scabies.. azaz rühatka :O

Mindent áttörölgettem hipós ruhával,elzártam zsákokba a takarókat, a huzatokat átmosom meg ami a szekrényben van ruhám elzártam őket. átkentem magam a kenőccsel (INFECTOSCAB) és én nem tapasztaltam maró hatását, kaptam még egy patikában kikevert krémet, ezzel már kenem is magam mert az az infectoscab teljesen el is fogyott 1x alaposan tudtam magam bekenni vele.. Remélem hatott.. most nézegetem nem látok régi pöttyöket amik égnének, csak egykettő van ami új,de ezeket allergiás reakció válthatja ki a kis szörnyetegek végett..

Az a baj hogy a krém csak a kifejletteket írtja ki..

És 3hét mire kb a peték kikelnek..

Most 10nap múlva kontroll a korházban, remélem jobban leszek.

Meddig tart ez az egész szerintetek, voltatok már így? Azt sem tudom hol szedhettem össze :(

2015. szept. 5. 10:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Úristen a rühesség nagyon rossz! Elfelejtettem írni hogy ha vakarod akkor a bőröd hámlik? vagyis látsz ilyen "bőrhámlatokat fehér" ? mert akkor sajnos tényleg rühesség, végleges megszabadulás tőlük beletelhet fél évbe is, e jön a tél mindent moss ki legalább 60 fokon és kirakni a hidegbe meg a zsákokat is az erkélyre...(legalább 2 hét)
2015. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De a bőrgyógyászok is tévedhetnek én szerintem, mikroszkóppal át kellene vizsgálni vagy esetleg "mintát" venni és abból tényleg valósan kiderül hogy rühesség
2015. szept. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bár ahol jelentkeznek nálad a pöttyök, tény és való hogy rühesség :( :(
2015. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az létezik hogy a két ujjam közt meg a csuklom felső részén vízhólyagszerűek???? És víz van bennük.

Meg sok pont a szőrtüszőknél van mármint ott van ez a csípés hely?? Most megy a bőröm alatt és nekimegy a szőrnek és odatojik, kidugja a fejét? :(

2015. szept. 6. 09:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a szőr megállítsa őket de ez eléggé hülye feltevés... :) :) :D Amúgy a vízholyagok azért lehetnek mert gondolom oda rakja le a ürülékét, aztán szervezeted ellenálni probál vagy lehet ott rágja meg a bőrődet :) de mindenkinek máshogy reágál a szervezete az ürülékre és a "járatokra"... :)
2015. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom de volt hogy pár pötty,ilyen csipésszerü és piros kis pont mintha vér lett volna benne, aztán ez úgy elmúlt meg nem viszketett úgy... két nap múlva most meg ilyen vöröses barna csík lett az a pötty, de ebből van 5is egymás mellett, és ilyen pirosas csíkokban, érdekes, én nagyon kiváncsi vagyok milehet,pénteken kontroll,remélem jót mond a doki... egyébként már nincsenek új viszkető vacakok lekopogom..

Kb mennyi idő alatt válhatok gyógyulttá? Hogy a barátnőmmel találkozhassak? Mert annyira bánt ezis :/ hogy nemakarom megfertőzni de már egymással akarunk lenni!

2015. szept. 9. 05:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!