Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tetves lettem.

Mit tegyek? Tetves lettem.

Figyelt kérdés

Csak tegnap vettem észre, hogy tetves vagyok. Már egy ideje viszketett a fejen, de máshol is (hát, láb), ezért azt hittük, hogy melegallergia. Ma lekentem a fejemet petróleummal, és úszósapkát vettem fel. Az a kérdésem, hogy a petróleum használ? Megöli a serkéket is, vagy csak a tetűket? Vagy azokat sem??? Ha van személyes tapasztalatotok nagyon kérlek írjátok le...

(Szeptember 14-én új osztályba és iskolába megyek. Ha ott véletlenül van ilyen ellenőrzés és meglátják, biztos én leszek az elkövetkezendő négy évben a tetves lány.) Szerintetek addig ki tudom őket írtani?

Előre is köszönöm a válaszokat...



2015. szept. 3. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

petróleum??? :S


Menj el a gyógyszertárba és kérj tetűirtót

2015. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban lehet venni tetű-irtót. Az biztos használ.
2015. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tetűirtó. De a tojáskákra nem használ, azokat szépen ki kell fésülgetni.
2015. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megértem az aggodalmadat, nálam is találtak tetvet általános iskolás koromban, persze kiderült és elég sokat cikiztek miatta. De túléltem. :)


A petróleumot ne kend a fejedre, menj el a patikába és kérj tetűirtót. Viszont azt tudd, hogy a serkék a hajadban maradnak, őket egyenként kell kiszedegetni (szegény anyukám napokig bogarászta szó szerint a hosszú hajamat).


Addig semmiképpen ne menj közösségbe, amíg nem vagy 100%-ban tünetmentes, ez nem játék, nagyon könnyen elterjed egy iskolában.

2015. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Ha van rezsó vagy kályha ami forró.Hajolj fölé a fejeddel és apró fogú fésűvel fésüld meg óvatosan a hajadat a nyaktól, fejbőrödtől kiindulva.Így kiesnek a tetvek és ráesnek a forró platnira és megsülnek.Ezután moss hajat WU2 samponnal, de úgy hogy ráborítasz rengeteg tömény sampont és maszírozod a fejbőrödet a habbal és rajtahagyod jó sokáig ezt a habot.Majd leöbíted ,ecetes öblítővizzel belemaszírozva leöntöd a hajad és szárítod.Ezt később is ismételd meg, pár nap és egy-két hét múlva.A fésüd jó ha fémből készült, mert gázon meg lehet forrósítani és így fertőtleníteni.De a forró víz is jó lesz erre a célra.A törülközőt az ágyneműt mindent ki kell forró vízben mosni mert visszafertőződhetsz.Az ecetes öblítővízes öblítést minden hajmosásnál alkalmazd.Ez szárító hatású ezért időnként hajbalzsamos pakolás javasolt.Az ecet véd a tetvek ellen.Nem kell sok.Fél liter vízhez 1-2 kanállal keversz, attól függ milyen erős az ecet.
2015. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!