Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a vállamnak?

Mi lehet a baja a vállamnak?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy tesi órán a korláton fel kellett a két karommal húzni magam. Amikor megpróbáltam, a jobb vállamnál valami meghúzódott, kattant egyet. Lementem az iskolaorvoshoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg valamilyen húzódás lehet. Bekente kenőccsel. Nem lehet, hogy mégis kulcscsonttörés. Annyi a bajom, hogy a bal vállam, illetve a kulcscsontomnál fáj, ha mozgatom a karom. De csak akkor fáj, ha felemelem a kezem, amúgy rendesen tudom használni. Nincs bekékülve. Szerintetek is valami húzódás, vagy izom/szalagszakadás, vagy valami komolyabb? Köszi a segítséget.
2010. márc. 12. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem törés! Meg tudod mondani, hogy hány fokos szögben emeled, amikor fáj?


Gyógymasszőr

2010. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Körülbelül 80-90 fokos szögben kezd el fájni.
2010. márc. 12. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:

A fájdalom növekszik, ha felemelt karral hátrafelé forgatod a tenyeredet? Ha igen, akkor valószínűleg "középső fájdalom szindrómád" van, ami azt jelenti, hogy a musculus supraspinatus (a lapocka legfelső izma) ina beszorult a vállízület egyik szalagja (ligamentum acromioclaviculare) alá. Ezen gyógymasszázzsal lehet segíteni.


Gyógymasszőr.

2010. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha ezt úgy kell érteni, hogy ha a felemelt kezem tenyerét a hátam felé kell forgatni, akkor igen, úgy jobban fáj. Köszönöm a segítséget!
2010. márc. 13. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor célszerű gyógymasszőrhöz fordulni. Ha tudok segíteni, írjál.
2010. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!