Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam meg fogyás...

Hogyan tartsam meg fogyás után a súlyomat, úgy hogy továbbra is sportolhassak, és ne egyek sokat?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 162-3 cm magas és kb 63 kiló lehetek (66 kilóról indultam), de sajnos nincs itthon mérlegünk. Nyár eleje óta úgymond életmódot váltottam, nem eszem már fehér lisztet, kevés cukros ételt eszem és próbálok minél egészségesebben enni. Napi 1000-1200 kalóriát eszem, mert fogyni is szeretnék még. Búzacsírás kenyeret szoktam enni, ha valamihez kell kenyér. Minden nap este futok 15 percet, sajnos még csak ennyit bírok, nehezebben fejlődök sportokban. :) Nyáron a futások után még kb 45 percet edzettem itthon ( hasprés, lábemelések, súlyzózások) de sajnos most suli közben nincs már energiám rá (ha azt mondjátok fontos lenne továbbra is, akkor ráveszem magam). 15 perc megállás nélküli futást 10 perc gyors sétával szoktam levezetni. Naponta 5ször eszem, ma például reggelire búzacsírás kenyeret szalámival, sajttal, paradicsommal, mellé tea. Suliban tízóraira 1 alma, aztán ebédre egy mexikói tonhalsaláta szintén búzacsírás kenyérrel aztán egy alma megint. Az almát, vagy bármilyen gyümölcsöt uzsonnára szoktam enni, de ma jólesett még az ebédem mellé :D. Vacsorázni 6kor szoktam, ma rakott padlizsánt fogok vacsizni. Ezzel az étrenddel és edzésekkel eddig sokat fogytam (nem feltétlenül kilókból, de ruhaméretben 2-t fogytam kb 4 hónap alatt) és teljesen jól tudom tartani, de nem kevés esetleg a kalória? Vagy valami változtatni való van ebben? Hogyha elértem kb 1 év mulva a fogyásban az eredményemet, akkor tarthatom ugyanezt az életmódot? Mennyi kalóriával tudnám a súlyt megtartani? Félek hogyha megnövelem a kaját akkor visszahízok és nem nagyon merném fentebb vinni, főleg, hogy már hozzászotam. De miután lefogytam, tovább fogyni már nem akarok utána egyértelműen :D vagy edzzek többet? Szeretek edzeni tehát nem lenne nyűg ha többet kéne erősítenem modnjuk futás helyett is akár ( bár azt is egyre jobban megszeretem ). Köszönöm előre is a válaszokat, remélem érthetően írtam :).

2015. szept. 8. 17:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!