Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevettem 2 db Rubophent....

Anneee25 kérdése:

Bevettem 2 db Rubophent. Egyet17:30-kor, a másodikat 8-kor. Lehet bajom? 9 hetes kismama

Figyelt kérdés
Állandó,migrén-jellegű fejfájással küzdök. Régen,a terhesség előtt algoflexet szedtem,az hatot. 1 Rubophen nem vittevki a fejfájásom,így bevettem rá 2 és fél órára még egyet. A gyógyszerről azt írják,hogy felnőttnek egyszerre bevehető 2 ,utana csak 4 óránként. Szerintetek ezzel hibát vetettem, lehet belőle bajom,vagy a kis babámnak?

2015. szept. 8. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A Rubophe paracetamolt tartalmaz, ami egy erős nem szteroid fájdalomcsillapító, viszont májkárosító hatással rendelkezik. A paracetamolból naponta max. 3 g-ot lehet bevenni (3 tabletta). Így neked ettől nem lesz bajod, viszont egy kis része átjuthat a magzatba, így nem ajánlom, hogy fájdalomcsillapításra paracetamol tartalmú gyógyszert vegyél be, amíg terhes vagy, mivel sokkal súlyosabb mellékhatása van, mint az algoflexnek (ibuprofén).
2015. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kedves 1-es válaszoló!


A paracetamolt nem nevezném erős hatásúnak, a Rubophen nem 1000mgos hanem 500, szóval nem 3tbl a 3g belőle. Terhesség/szoptatás alatt paracetamolt szoktak javasolni az orvosok is.


Sem a babának sem neked nem lesz bajod tőle.

2015. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták 6 óránként szabad kettőt bevenni. Orvos mondta. Szóval semmi bajotok nem lesz.
2015. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyógyszerész javasolta a Rubophent,mint az egyetlen veny nélkül kapható,terhesen is szedhető fájdalom csillapítót. Holnap feliratok algopyrint,mert meg mindig szét szakad a fejem :(
2015. szept. 8. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!