Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Test fél oldalának érzéketlens...

Test fél oldalának érzéketlensége és fejtetőn szúró érzés lehet lelki eredetű? Orvoshoz is voltam.

Figyelt kérdés
Pár napja este picit mintha a szemem körül a bőr érzéketlenebb lett volna, megnéztem mozog-e rendesen(pár éve volt ezen az oldalon az arcomon bénulás) aztán lefeküdtem aludni, és azt éreztem hogy a bal lábam, bal kezem, bal arcomon néhány részt nem érzek. De nem ijedtem meg annyira, ugyananis tavaly is volt olyan hogy a szorongásaim miatt zsibbadt 1-2 napig az egyik oldalam(bár ilyen erősen nem), meg az egyik arcfelem(vagy egyik vagy másik)a huzattól is érzékenyebb. Reggel egy rémálomra keltem, de akkoris volt ez a fél(bal) oldali érzéketlenség a bőrömön. Mindenem mozgott tökéletesen, csak érzéketlenebb volt. Elmentem az ügyeletre, EKG-t nézték, vért vettek, megnézték hogy egyformák-e a mozgásaim két oldalt. Azt mondták súlyos agyi gond nincs, valószínű ez is a szorongás oka. Egyetemre járok. Ez az első hét végén történt. Egész héten jól éreztem magam, kivéve aznap mikor ez történt, akkor nappal egy butaságon idegeskedtem. De az esti érzéketlenség kezdete előtt már vagy 2 órával megoldottam a problémám, nyugodt voltam. A fejem tetején a fejfájás első nap gyenge, másnap csak este érződött(mikor többet gondoltam rá), tegnap egész nap. Este bevettem egy fejfájáscsillapítót, kiszűnt a fájdalom, akkor és attól jött vissza egy pillanatra, hogy lehajoltam, de pár perc múlva elmúlt. Nyugodtabb is voltam(elotte féltem nappal, hogy baj van). Aztán ma sem fájt. De a bal testem érzéketlensége és a bal oldalon a nyelvemé és kicsit bal oldalt az arcomon még mindig olyan. Aztán mikor erre gondoltam itthon, megint jött a fura fejfájás. Szóval gondolom és remélem az az idegesség oka. De mi van az értéketlenseggel? Amikor a suliban el votlam foglalva nem annyira éreztem, de nem is múlt el. A sürgősségin kaptam Beutalóta neurológiára, tegnapelőtt este elmentem. Ott azt mondták, hogy elvileg nem súlyos, egy orvossal találkoztam, emlitettem neki fejfájást, ő megnézte a pairomat, amin az arc zsibbadást olvasta fel(remélem a többit isnelolvasta) azt mondta hogy nappal menjek, mivel elvileg nem életveszélyes. Na de én félek visszamenni. Ő is mondta, hogy reméli a kollégái nem tesznek ki 21 évesen CT-nek. Én nem is bánnám, de tavaly kaptam kettőt is(egyiket tényleges betegségem miatt, másikat meg fölöslegesen, nembis volt ilyen erős tünetem az más volt, mégis ezen a helyen megcsinálták). Szóval tapasztalt már valaki hasonlót? Elnézést hogy hosszú

#stressz #zsibbadás #neurológia #Fél oldali érzéketlenség
2015. szept. 16. 16:46
 1/2 A kérdező kommentje:
Meg gondolom egy komoly baj nyugalomra nem enyhül(nem múlik el, csak nem olyan erős). Vagy mégis?
2015. szept. 16. 16:59
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Lett azóta valamilyen fejlemény az ügyben?
2021. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!