Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Rivotril akkor egy drog?

A Rivotril akkor egy drog?

Figyelt kérdés
Csak szeretném tudni hogy igaz-e amit olvastam hogy a Rivotril egy legális drog? Amerikában ugye betiltották. Én függője vagyok kábult leszek tőle, megváltozik a viselkedésem, egyensúly zavarom lesz és összevissza beszélek. Naponta több darabot is beveszek mindig kívánom és olyan megkönnyebbült jó érzés fog el mikor beveszem. Önbizalommal telibb leszek, jobb kedvem lesz. De mikor eltervezem hogy most nem veszek be többet stb. akkor este rángatózik a fejem, habzik a szám (igaz nem nagyon), és elviselhetetlen érzés lesz úrrá rajtam, szó szerint szenvedek az ágyba amíg be nem veszek egy kicsit.

2015. szept. 17. 16:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A Rivotril egy pszichaktív szer, vénnyel kapható gyógyszer.

Tudtommal, ha egy heroinista nem jutt heroinhoz, akkor legtöbbször, a rivotrilhoz hasonló nyugtatókhoz, alkoholhoz és valamilyen szerves oldószerhez fordul. Ha nekem felírnák akkor sem szedném.

Ilyen dolgokra rámondani, hogy gyógyszer, a fűre meg azt mondani, hogy ugyan azon a listán kell lennie, mint a heroinak, a legnagyobb képmutatás.

2015. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Már én sem tekintem gyógyszernek. Egyszerűen olyat vált ki az emberből hogy nem igaz. Könnyen rászoksz és nem veszed észre de már függője lettél. Nem csoda jogy vannak helyek ahol partydrognak hívják...
2015. szept. 18. 14:02
 13/24 anonim ***** válasza:

Itt van egy kis bevezető:

[link]


Amúgy a többi "kábítószerhez" viszonyítva, amik fizikai függőséget is okoznak, ezekről a legnehezebb leszokni. Olvastam olyan esetet, hogy egy évig volt valakinek megvonása, míg állítólag egy heroin függőnek 1-2 hét a fizikai lefutása.


Nem tudom minek írtak fel neked ilyen mérget ilyen fiatalon, mert többnyire idült alkeszek, vagy heroinisták kapják tompítónak.


A kérdésedre a válasz: igen, legális drog, amire ha rászoktatnak, kemény ügy leállni.

2015. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Gyűlöltem is a nőt rendesen. Egyszerűen csak saját magáról dumált, összeugrasztott engem a családommal is, tele tömte minden marhasággal a fejünket nem mellesleg ilyen "drogot" is a nyakamba vart. Ha azt mondom hogy ma leállok akkor este felé kb. 8-10 óra között jönnek ezek az elviselhetetlen elvonási tünetek. Fogalmam sincs hogy jöjjek ki ebből. És én még azt hittem a heroinról a nehezebb a leszokás. >.<
2015. szept. 18. 15:43
 15/24 anonim ***** válasza:
A hogyan gyere ki ebből a helyzetből kérdésedre szeretnék reagálni. Egyrészt nem tudom mennyi az a naponta több darab, vagyis hány mg, fokozatosan kéne onnan csökkenteni az adagot és nem össze-vissza dobálni. Elvileg kb. 0,25 mg-t lehetne csökkenteni fél havonta, vagy akár havonta, persze még így is lehet elvonási tünet, amit le kell küzdeni.
2015. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Tudom hogy csökkenteni kell, de folyton vágyat érzek hogy beszedjem. Ha nem szedem be éjjel 11-kor is szenvedek szó szerint az ágyba, izomrángás meg mindenféle elvonási tünet. Én meg azt nem értem mi a francnak írt fel nekem az a dilidoki egy drogot. Lehet legális de akkor is drog!!
2015. szept. 19. 17:31
 17/24 anonim ***** válasza:
A doki azért írta fel neked, mert rád nézett gondolom és megállapította, hogy pont erre van szükséged, ahelyett, hogy megkérdezte volna, hogy mi a bajod és ajánl valami pszichoterápiát, ha kell. Így meg úgy járhatsz, ha nem vigyázol, hogy életed végéig járkálhatsz gyógyszereket felíratni, ami csökkenti a másik gyógyszer mellékhatásait és így tovább, pl. ha kiderül, mi van veled, írnak fel mást is mellé. Pár év múlva tényleg elmebeteget csinálnak belőled, így lesz mindig a megélhetési orvosoknak betegutánpótlása. Belőlem is hülyét csináltak, tudom miről beszélek. Én azt ajánlom szállj ki ebből minél hamarabb és felejtsd el az egész pszichiátriai rendszert, amíg nem késő.
2015. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem drog, hanem pszichotrop szer. Erősen additív és komoly elvonási tüneteket okozhat. Ha így folytatod, minimum a pszichiátrián kötsz ki, de az sem kizárt, hogy a temetőben, mert eljutsz az öngyilkosságig.

Én megjártam ezt az utat, majdnem végig.. Sajnos azóta is szedek pszichiátriai gyógyszereket, de megtanultam "tisztelni" őket, tudom, hol a határ, tudom kontrollálni a mennyiséget, tudom csökkenteni, akár elhagyni. De ehhez kis híján meg kellett halnom...

2015. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszer drog, de igazából lényegtelen, hogy minek nevezzük. A rivotril egy gyógyszer, de mivel te nem úgy szeded, ahogy kellene, tulajdonképpen olyan, mintha - köznapi értelemben véve - drogoznál. A gyógyszerfüggőség komoly dolog, orvosi segítség nélkül nagyon veszélyes egyik napról a másikra leállni vele. Neked egy addiktológusra lenne szükséged, na meg egy JÓ pszichiáterre - nem olyanra, aki csak a recepteket nyomatja, hanem olyanra, akinek van módja, ideje ténylegesen foglalkozni veled.
2015. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én 0.25ös xanaxal kezdtem kb 20 éve.Azóta 2 mg rivo esn te.Van amikor próbálom eltörni,alszom is ,de mellékhatást érzek.Ezt kb 7 éve szedem,mimkor nem tudok aludni,ritkán.Megdobom egy lendorminnal az megnyugtat.Amikor 18 éves voltam nem volt gond az alvással,most 53 évesen még nem tudom letenni.
2015. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!