Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Rivotril akkor egy drog?

A Rivotril akkor egy drog?

Figyelt kérdés
Csak szeretném tudni hogy igaz-e amit olvastam hogy a Rivotril egy legális drog? Amerikában ugye betiltották. Én függője vagyok kábult leszek tőle, megváltozik a viselkedésem, egyensúly zavarom lesz és összevissza beszélek. Naponta több darabot is beveszek mindig kívánom és olyan megkönnyebbült jó érzés fog el mikor beveszem. Önbizalommal telibb leszek, jobb kedvem lesz. De mikor eltervezem hogy most nem veszek be többet stb. akkor este rángatózik a fejem, habzik a szám (igaz nem nagyon), és elviselhetetlen érzés lesz úrrá rajtam, szó szerint szenvedek az ágyba amíg be nem veszek egy kicsit.

2015. szept. 17. 16:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Nem drog, hanem pszichiátriai gyógyszer. Honnan szerzed be? Csakis orvosi felügyelettel szedhető.
2015. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Depresszióra, pánikbetegségre kaptam, de minden hivatalos oldalon megemlítik hogy drog hatása van
2015. szept. 17. 17:14
 3/24 A kérdező kommentje:
Egyébként napi 3-4 szemet veszek be de porrá őrlöm és az orromon szippantom fel. Ha ez lényeges 15 éves vagyok (lány)
2015. szept. 17. 19:35
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
Atyaúristen! Nyilván nem ekkora mennyiségben írták fel, és elfogy. Akkor honnan szerzed be? Sürgősen menj vissza az orvoshoz, és mondd el, amit leírtál. Bár nemigen értem, mitől jó orron át felszívni, mint a heroint.
2015. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Egy új dokihoz akar vinni anyám. Azért mert másodpercek alatt ellazulsz, olyan mintha minden problémád megszűnne, boldog vagy és önbizalmad lesz ami valljuk be nekem egy szál sincs...A kábítószerek közé sorolják, de Magyarországon még is legális. Ez nekem kissé fura.
2015. szept. 17. 20:32
 6/24 anonim ***** válasza:
Drug angolul gyógyszer. Nemcsak drog.
2015. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. De eléggé a kábszerhez sorolják csak nyilván a dokik finoman kezelik az adagokat hiszen nekem is jóval kevesebbet írt fel naponta.
2015. szept. 17. 20:38
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
írták, hogz a drug angolul gyógyszer és nem véletlenül... mivel minden gyógyszer drog. próbálj meg kisebb adagokat szedni és lassan leszokni róla. az az egy szerencséd van egy sima drogoshoz képest, hogy a te anyagodat nem egy mocskos pincében rakják össze hobbikémikusok, hanem azért van minősége.
2015. szept. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 cli_hlt ***** válasza:

Ha esetleg tényleg igaz a poszt:


A benzodiazepinek (ilyen a rivotril (klonazepám) is) elvonási tünetei életveszélyesek lehetnek.


A szer hatása és hatásmechanizmusa picit hasonlít az alkoholéhoz.


Fogalmi tisztábatétel:


Magyarul a "drog" gyakran "kábítószer" értelemben használt.


A "drog" egy gyógynövényszeti (:P) szakkifejezés, kb. "a kórónak a hasznos része" jelentéssel bír. Tőlünk balra meg kb. tényleg azt jelenti, hogy "gyógyszer" / "orvosság".


A "kábítószer" egy jogi szakkifejezés. Ha valami kábítószer, akkor az azt jelenti, hogy rajta van egy listán. Semmi mást.


Így "drog hatású" anyagok nem léteznek, mert a "drogok" (kábítószerek) hatásai nagyon messze esnek egymástól. (Mekkora gügyeség pl. az amfetamint "kábítószer"-nak hívni.)

2015. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen igaz a kérdés. Komolyan a nyálam folyik, fáj a fejem, szedülök, agresszív leszek és néha ok nélkül röhögöm el magam. Akkor ez nem kábítószer?
2015. szept. 18. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!