Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért misztifikáljuk túl a...

Miért misztifikáljuk túl a nyugatokat, és főleg a rászokást és a velők való visszaélést? Mire ezek a túlzott reakciók?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, több száz nyugatot szedő és több tucat nyugatokkal "visszaélő", embert ismertem.

Több év tízed bipoláris zavarom van és már nyolc éve kezelnek is vele. Az elmúlt nyolc évem alatt, voltam több évet terápiában, és mindig érdekeltek az emberek.

No a lényeg soha nem láttam megközelítőleg sem olyan problémákat a nyugatokkal való visszaélés esetén mint mondjuk akárcsak egy alkalom szerűen alkoholt fogyasztónál (alkohol amúgy szintén drog).

Nem magam védelmére mondom, mert én százalékosan is nehezen mutatható ki hányszor nem az előírásnak megfelelően ,és előírt dózisban szedtem a gyógyszerem. Például volt, hogy meg ittam rá egy jó kis házi pálinkából egy felest (ez szabálytalan, de nem igazán akartam elő jönni a gyógyszer kérdéssel), és ezt amúgy én sem ajánlom. De én tartottam magam a 99+%-ban az előíráshoz, tipikus jó beteg.


Tudom ez lehet inkább Kultúra és közösség / Szokások, vagy mégsem?


Miért misztifikáljuk túl a nyugatokat, és főleg a rászokást és a velők való visszaélést? Mire ezek a túlzott reakciók? - Hisz ott az alkohol?



2012. júl. 13. 13:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Több év tizede*
2012. júl. 13. 13:10
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem én sem, hiszen a kezeletlen mentális betegségek sokkal nagyobb veszéllyel járnak, mint a nyugtatók szedése. Annak ellenére, hogy "rendes polgári család" vagyunk az én családomban sok alkoholfüggő van ( a legtöbbjük zugivó-ez talán valamiféle családi hagyomány?) és mindegyikük azért kezdett inni, mert a problémáit nem tudta másképpen kezelni. A családomból mások, hosszabb-rövidebb ideig nyugtatókat szednek/szedtek és ez közel sem okoz olyan károkat és családi tragédiákat, mint az alkohol. Többüknek már nincs is szüksége nyugtatókra és a csökkentett adag után minden probléma nélkül abba tudták hagyni.( az alkohollal ellentétben, mert sajnos csak egy olyan rokonom van, aki abba tudta hagyni az ivást) Persze ennek az is a feltétele, hogy a betegséget kiváltó okok megszűnnek.
2012. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
# 2/2 Időpont ma 13:31 Szerintem ez a válasz 100%-ban hasznos.
2012. júl. 13. 17:23
 4/11 A kérdező kommentje:

nyugatot*


nyugtatók - helyesírás javítók és díszesség ;-)

2012. júl. 14. 09:56
 5/11 Dudusom válasza:

Több dolog is szerepet játszhat.Először is a nyugtatók,főleg a régebbi generációk,nagyon komoly mellékhatásokkal rendelkeztek.A barbiturát csoportba tartozók egy kis alkohollal gond nélkül légzésleállást okozhattak.Bár ez egy régebbi érában volt.De ez az alkohollal additív hatás még most is meg van és sajnos Mo-n,ahol becslések szerint a lakosság 8% alkoholista(800000 lakos) ezt a tényt nem szabad szem elől téveszteni.Az alkohollal való összevetésben pedig azért ez a megítélés,mert ilyen fokú testi dependenciát nem alakít ki az alkohol,mint a nyugtatók(bár a pszichés függőség hasonló).Én nem gondolom azt,hogy a nyugtatók a Sátántól valók,de tény hogy ügyelni kell a használatukkor.Az pedig külön szerencsés,hogy neked nem voltak komoly problémáid a szedésekor.

Végszóként ne csodálkozzunk azon,hogy az alkohol ilyen pozitív megítélésű,amikor ilyen számú alkohol beteg van Mo-n.

2012. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A benzodiazepinek a magyar wikipédiával ellentétben nem váltanak ki fizikai függőséget, max. pszichés függőséget (de azt is csak bizonyos körülmények közt). Ezt olyanoktól is tudom aki drog függök voltak.

A korszerű nyugatoknak jól felmérhető hatásuk van, pontosan adagolhatók és minden szempontból ellenőrizhetők, miközben a helyettük fogyasztott alkoholról egyik sem mondható el.

2012. júl. 26. 10:16
 7/11 Dudusom válasza:
Sajnos alakítanak ki fizikai függőséget.Hasonló mechanizmussal ahogy a tolerancia is kialakul velük szemben.(downreguláció,deszenzitizáció).Az újabb fejlesztésű Z-szerek amelyek a legkedvezőbb mellékhatás profillal rednelkeznek,de ők csak altatókként kerülnek forgalomba.
2012. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dudusom válasza:

Különben nem a wikipaediából írom ki a mondandóm,hidd el:)

Szóval azért ilyen a megítélése ezeknek a szereknek,mert számottevőbb farmakológiai hatásuk van(altatáshoz is használják adjuváns szerként).De nem mondom,hogy megfelelő használat mellett veszélyesebb lenne,mint az alkohol.

2012. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor a pontos megfogalmazás az lehet esetenként alakítanak ki fizikai függőséget.
2012. júl. 27. 00:43
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor a pontos megfogalmazás az lehet: Esetenként alakítanak ki fizikai függőséget.
2012. júl. 27. 00:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!