Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosan nem adott beutalò...

Jogosan nem adott beutalòt a háziorvos?

Figyelt kérdés

Ismerősék egy ideje babaprojekten vannak, sikertelenül. Azt gondolták eljonnek az én nőgyógyászomhoz Budapestre. Szóltam, hogy kell beutalo, a korhazi regisztrációhoz. El is mentek a háziorvoshoz, aki közölte, hogy nem adhat, egyáltalán hol van ez a kórház ő nem ismeri?

Bediktaltuk telefonon a címet, és az orvos nevét.

Pár nap múlva visszament, de akkor sem adta ki, mondván ő csak a helyi, és a megyeszekhelyre utalhat. Mondjuk pl Ceglédre és Kecskemétre.

Nekem egy telefonomba került beutalòt kérni, és az asszisztens állította ki, a saját orvosomnal. Sztem ez jogellenes. Nem sürgősségi esetről van szó, szabad kórház - és orvosvalasztas van. Nem?


2015. szept. 21. 12:34
 1/6 anonim válasza:

"szabad kórház - és orvosvalasztas van. Nem?"


Nem!

2015. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lakóhelyed körzetében szabadon választhatsz orvost. De pl. Szolnokról nem járhatsz Nagykanizsára. De lakóhelyeden belül nem kötelező ahhoz az orvoshoz járni, akihez tartozol. Viszont, ha olyat választasz, akihez nem tartozol, akkor az nem köteles téged fogadni, ha pl. már sok betege van és leterhelt.
2015. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én 100 kmrol járok nőgyógyászhoz. Egyébként az orvost megkerdeztuk, vállalta.

Első, sztem vmit rosszul tudsz! Még a haziorvosod is az lehet akit csak akarsz, még váltogatni is lehet.

2015. szept. 21. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:

A háziorvosod nem biztos, hogy hülyeséget mondott.

Oké, hogy vállalta a nődoki, de lehet, hogy ő oda valóban nem adhat beutalót. Nem azért, mert nem választhatsz másik orvost, hanem azért, mert az már nem az ő illetékességi területe.

Egyébként meg választani választhatsz orvost, bárkit, de ha nem hozzá tartozol, akkor nem köteles elfogadni.

Szóval van szabad orvosválasztás, de mégsem :)

2015. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De ha az orvos beleegyezett a kezelesbe, akkor a haziorvosnak nem mindegy? Mondom, hogy vállalta. Az egész vizsgálat ezen a beutalon áll.

Akkor az én háziorvosom h h egy szó nélkül kiadta, egy másik meg egy hete szórakozik az egésszel?

2015. szept. 21. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:
A tiéd biztosan lazább :)
2015. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!