Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meghalt a papám. Valóban csak...

Meghalt a papám. Valóban csak az idő segít? :- (

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Az idő mindent megváltoztat.

Mindenki ezt mondja, de ez nem igaz. Csak a tettek hoznak változást. Ha nem teszünk semmit, nem változik semmi.

2010. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, az idő nem segít, tapasztalatból tudom. (Egyébként részvétem!) Nekem meg kellett tanulnom elengednem még idejében (rákos volt), de azért még most is van, hogy eszembe jut, és megkönnyezem, hogy hiányzik. Kell egy kis idő, hogy elfogadd, hogy elment... Adj időt magadnak, pihentesd a lelked, add ki magadból az érzelmeidet, aztán kezdj csak el azon munkálkodni, hogy feldolgozd... De időt kell magadnak adni, mert a gyásznak ideje van.
2010. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az anyukám halt meg 6évvel ezelött és mai napig nem tudom ezt elfogadni,se feldolgozni,az idö csak abban segít hogy megtanulsz nélküle élni,de mindig lesznek olyan helyzetek hogy hiányozni fog meg eszedbe jutt és akkor szomorú leszel.

öszinte részvétem:'(

2010. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Minden halállal elvész valami, ami értékes és helyettesíthetetlen."

Szerintem az idő segít, de önmagban nem érsz vele semmit. Ha ülsz és sírsz attól még meg az idő de akkor is csak sírsz. Ha csinálsz valamit és közben telik az idő na, az segít. Élj tovább, de emlékezz.

2010. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok... Igen. A hiánya mindig megmarad. De jó, ha tudod, hogy ez természetes, és így a helyes! Nem esik jól, persze, de így a helyes, hogy hiányzik. Amúgy ez az egész helyzet segít jobban megérteni az életet, a magunk viszonyulását a világhoz, és azt, hogy megbecsüljük az élőket. Kemény az élet, sajnos ez ellen nem lehet mit tenni. Csak adj időt a gyásznak. Ha megnyugtat kicsit: kevesbedni fog a fájdalom - de nem múlik el. Nem is kell neki, hiszen ettől vagyunk emberek, hogy érzünk. Persze, nehéz... Mi történt egyébként? Sokat segít, ha kibeszéled magadból, és segítséget találsz. Mint itt, minket.
2010. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Rákos volt...Mindenki tudta, hogy meg fog történni, de talán tegnap, mikor meg is történt tudatosult mindenkiben...

Egyszerűen szomorú és mérges vagyok...Nem igazság az élet!

Ő élni akart, és nem adta fel! De semmit sem ért vele...

Végig dolgozta az életét, és a végén egy 6 fős kórházi szobában egyedül kellett meghalni...

Nem, és nem...Ebbe nem lehet beletörődni!!!:(

2010. márc. 14. 22:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazad van. Ez nem igazság.

De ettől nem fogsz megvigasztalódni.

Igazi vígasztalás egyedül az élő Istentől jöhet. Istentől várd a vígaszt, az erőt, a segítséget, Neki tedd fel kérdéseidet és keress korodbeli hívő embereket!

2010. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tibeti könyv életről és halálról...
2010. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!