Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi tesz jót a vesének?

Mi tesz jót a vesének?

Figyelt kérdés

Van egy kis átmeneti probléma a vesémmel, nem súlyos, de néha fájdogál. Mit érdemes enni, inni, bevenni, ami segíti helyreállni a vesét? (Olyanra gondolok mint pl. máriatövis a májra, van ilyesmi "vesésben" is? :D)


Azt tudom, hogy sok-sok vizet kell inni, ezen kívül ötletek? :)



2015. okt. 13. 03:48
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon sok növény van ami jó hatással van a vesékre ezért inkább a felsorolásuk helyett a vesetisztító teakeverékeket ajánlanám mert hatásosabb mint az egyfajta növényből készült tea . Ezek a teakeverékek többféle gyógynövényt (kb 4-5 fajta)) tartalmaznak és vízhajtó hatásuk is van, erre figyelni kell, továbbá fontos dolog, hogy ismert szervi betegségek, epe vagy vesekő esetén is mindenképp ki kell kérni az orvosod tanácsát. Majdnem minden teakeverékben ugyanazok a fő alkotóelemek megtalálhatóak ezért nem ajánlok konkrétan márkát, bármelyik jó. Hogy mégis adjak valami támpontot a választáshoz, azokat a termékeket keresd amelyek legalább kettőt tartalmaznak a felsorolásból. Mezei zsurló, aranyvessző, nyírlevél, csalán, iglice, kukoricahaj, boróka, édeskömény, kamilla, bodzakéreg, medveszőlő. Mondtam, hogy sok van alig tudtam abbahagyni a felsorolást.:D
2015. okt. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Görögdinnyének sajnos már nincs szezonja, de nagyon jó vesetisztító. (És nem csak a víztartalma miatt, mint sokan hiszik, hanem kitakarítja a kanyarulatos csatornákat.)

Vesekő lelki oka meg szorosabb emberi kapcsolat(ok)ban fellépő görcs, gátlás, blokkolás.

2015. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!