Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Piros arcbőrrel mit lehet tenni?

Piros arcbőrrel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok ,már egy jó ideje megvan ez a problémám ,eddig nem is zavart , de az egyre hidegebb idő miatt megint kezd előjönni egyre erősebben a pirosság az arcomon.Nem tudom hogy rosacea-e, mert hajszálerek nincsenek csak pirosság. Tudnátok rá valamit ajánlani. Az eucerin anti redness termékeit néztem, mivel férfi vagyok így nem nagyon akarok "sminkelni" alapozót meg hasonlókat nem szeretnék használni.

Előre is köszönöm!


2015. okt. 13. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér: töröld át az érintett bőrfelületet naponta egyszer 70%-os alkoholos vattapamaccsal. Ha demodex atka okozza, akkor azok elpusztulnak. Igaz, a petékből esetleg újak kelnek ki, de legalább addig is tettél valamit.

Én fejbőr viszketés és korpásodás okán találkoztam azzal, hogy sokan ennek tulajdonítják a rosaceát is. Nekem a fejbőrre kiválóan alkalmas, igaz, a viszketés pár nap/egy hát után újra jelentkezik, de a közbenső időben legalább ilyen tünetek nincsenek. Ha lehet hinni az általam olvasottaknak, az emberek legalább 80%-a rendelkezik a kis élősködőkkel. Legfeljebb csak azon csodálkozom, hogy a bőrgyógyászok miért nem vizsgálják meg a bőrkaparékot mikroszkóp alatt atkára, ma már nem olyan drágák a mikroszkópok.

2015. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egy próbát megér, bár viszketni nem viszket, pattanásom az van de nem a piros területeken.
2015. okt. 14. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!