Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás bénulásban szenvedek...

Alvás bénulásban szenvedek mit lehet ellene tenni? Kinek milyen tapasztalata van esetleg aki már át élte többször is?

Figyelt kérdés

2015. okt. 24. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokat éltem át, de már felnőtt korban a legtöbbet. Mennyi idős vagy? Mert úgy tudom alapból a tini korban a leggyakoribb, főleg tanuló időszakban.

Mivel én is megakartam szabadulni ettől a szörnyű érzéstől, először elkezdtem megfigyelni, hogy mikor jelentkezik leginkább. Nálam a kora reggeli vissza alvás volt a fő bűnös, és leginkább ugyanabban a testhelyzetben. Valamint az előző este elfogyasztott nehéz étel, és sokszor az alkohol is.

Összességében úgy vettem észre, hogy nem mindegy hogyan fekszel, milyen gondolatokkal, mit ettél, mit ittál. Fontos lenne az is, hogy biztosan jó helyen van -e az ágyad, jól érzed-e magad a szobádban?

Nálam ugyanis ez a jelenség az előző lakásomban fordult elő, de akkor rendszeresen, szinte naponta. Miután elköltöztem, mintha elvágták volna. Pedig azóta is megesik, hogy nehezet eszek este, vagy alkoholt iszok. A költözés után az első években még megtörtént egyszer-kétszer, de most azt mondhatom, hogy már két éve nem volt.

2015. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok de már kb 2 éve fenn áll van hogy hónapokig nem jelentkezik de van hogy egy hónapban többször is nálam a reggeli órákban jelentkezik inkább és elég változatos nekem alapból zúg a füllem nonstop de ilyenkor előfordul hozzá nagyon erő teljes füllzugás ami kibirhatatlan már már szinte kezdem megszokni olyan szempontól hogy felismerem tudom hogy ez fog történni pár másodpervel előtte mert kinyitom a szemem és olyan mintha álmodnék hallucinálok ma reggel például azt hogy tesom elkezudet beszélni hozzám haverjával de tudtam hogy ez lehetetlen mert dolgozni van és ahogy ezt össze raktam 2-3 másodperc allat egyből éreztem hogy már nemtudok mozogni és miutan magamhoz tértem gondoltam alszok tovább és arra lettem figyelmes minta valaki nyuljtana felém egy pénztárcát amit még sose láttam itt is kapcsoltam egyből h ez lehetetlen és már le is voltam bénulva és ezabaj hogy ilyenkor már nem merek tovább aludni még ha nagyon fáradt is vagyok, az ágy helyére térve nem érzem magam rosszul az abbalk allat van kb a radiátorral eggyüt és akkor is előfordult már mikor át mentem szüleim ágyába aludni mert elmentek itthonról mert ugye az kétszemályes enyém csak egy és van hogy jobban esik ott de mint mondtam ilyenkor is előfordult, csak félek hogy hosszu távon nem egészséges ezért akarok utána járni hogy mi ezzel a helyzet komolyabban. alkoholra térve másnaposan mindig jól alszok olyankor még sose fordult elő, ételre meg még nem is gondoltam de szerintem nem azagond, bocsi hogy ilyen hosszasan írtam le
2015. okt. 24. 14:09
 3/5 A kérdező kommentje:
azt olvastam ilyenkor ha erőteljesen vesszük a levegőt az orrunkon át vagy ritmusra az jót tessz és hamarabb magunkhoz térünk és én ilyenkor a számat kisetudom nyitni és olvastam hogy valaki irta ő se tudja kinyitni a száját és ez olyankor rosz ha elvandugolva az orra ilyen még nem volt velem jogy elletvolan dugolva ilyenkor és ettől félek még hogy nemtudok majd levegőt venni és már ébren vagyok nemtudom hogy működik ez ilyenkor
2015. okt. 24. 14:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, nagyon stresszes, igenybevevo es zsufolt periodusban. Ossze-vissza aludtam, nem tudtam aludni, altatot szedtem, kozben energiaitalt ittam. Hallucinaltam is rengeteget,2-3 evig. Koncert napjan is elofordult. Borzaszto volt. Ha ittam, nekem sem jott elo. De ez nem egy megoldas.

azota normalisabban elek, es nem jott elo. mellesleg zongorista vagyok.

2015. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hallottam ilyenről, hogy hosszú távon nem egészséges.

Ez nem betegség, nem okoz semmilyen károsodást hosszú távon sem. Próbáld meg elfogadni, megfigyelni a jelenséget, és lehet akkor megszűnik egy idő után, mert a félelem is megszűnik.

2015. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!