Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy olyan fiú...

Hogyan lehet egy olyan fiú AIDS-es, aki még nem élt szexuális életet soha?

Figyelt kérdés

Egy barátom sírva jött át hozzám, hogy vért akart adni és kiderítették, hogy aids-es. Mondta az orvosnak, hogy az lehetetlen, végezzék már el többször a vizsgálatot. Elment a körzeti oroshoz, beutalta vérvételre többször is, mindannyiszor hiv pozitívnak titulálták.

Ez lehetséges, vagy csak valami színjáték? Mondta nekem is, hogy még soha semmilyen formában nem közösült, semmilyen szexuális tevékenységet nem végzett másik illetővel (se lánnyal se fiúval). Egyébként az illető 18,5 éves jelenleg. Mi a magyarázat erre? A hiv nem csak szexuális úton terjed?



2015. nov. 3. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A vírus átadható direkt nyálkahártya-kontaktussal vagy különböző testfolyadékok által, mint a vér, ondó, hüvelyváladék, előváladék és anyatej. A fertőzés bekövetkezhet közösülés, vérátömlesztés során, fertőzött injekciós tű által, anya és csecsemő között a terhesség, szülés és szoptatás alatt, vagy ha a fent említett folyadékok valamelyike egy nyálkahártya vagy bőr sérüléssel érintkezik.
2015. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az anyja AIDS-es, akkor tőle elkaphatta a terhesség-szülés alatt.
2015. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak szexuális úton, hanem vérrel történő kontaktus útján, amire több más lehetőség is van:

1. Lehetne pl., hogy szűretlen vért/vérkészítményt kapott, de mivel ő ilyen fiatal, ennek nagyon kicsi az esélye, mivel már azelőtt kezdték szűrni HIV-re a véradó állomáson a véreket, hogy ő megszületett volna (1986 óta). Esetleg úgy fordulhatna elő, hogy az úgynevezett "ablak periódus" alatt adott valaki fertőzött vért, amit ő megkapott (a fertőződés után 1-2 hónappal, amikor még nem voltak antitestek a vérében, amit a véradó állomáson szűrnek).

2. Azután az is egy lehetőség, hogy az anyukájától kapta el a terhesség, a szülés vagy szoptatás alatt, de gondolom, itt ez nem jön szóba.

3. Esetleg intravénás drog használatakor, közös tű révén 4. nem sterilen végzett tetoválás kapcsán.

2015. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az,anyukája csak tudna róla,ha ő hiv pozitiv lenne..szerintem a srác akkor nem élne már ha az anya fertőzőtt..a vért,ha nézik,akkor azzal sem..drogozik vagy olyannal csókolozott esetleg nyelvel érintett valakit és seb volt rajta..
2015. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Végeztessen vizsgálatot a Humán Immundeficiencia Vírus (HIV) Nemzeti Referencia Laboratóriumban (Országos Epidemiológiai Központ, Budapest, Albert Flórián út 2-6). Ott többféle módszerrel nézik a vírust és a vírus ellen termelődött ellenanyagokat, ezért abszolút biztos eredményt tudnak mondani. Ha pedig mégis pozitív, akkor irány a Szent László kórház, hogy megkapja a lehető legjobb kezelést.


A tesztet ingyen végzik!

[link]

2015. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Természetesen nem csak szexuális úton lehet elkapni. Ha még nem szexelt és ilyen van, akkor utána kell járni, hogy hogyan történhetett.

Én úgy tudom, hogy ha az anya AIDS-es, akkor a magzatnak kicsi az esélye, hogy fertőzött legyen.

Na de azért álljunk meg egy szóra. Mi az, hogy vérvételen kiderítették, hogy AIDS-es? Azt nem lehet vérvételből kideríteni, sok vizsgálat kell hozzá, és a HÍV fertőzéstől szerintem legalább 5-6 év kell, hogy maga az AIDS betegség kialakuljon. Következő mondatod meg az, hogy HÍV pozitív a vérvétel eredménye, szóval rakjuk helyre a dolgokat. Sima vérvételből meg nem is derül ki és csak erre szakosodott helyen végzik. Az nem olyan, hogy bemész egy laborba.

Olyanról is hallottam, hogy a vizsgálat más betegség miatt is hozhat ki HIV+ eredményt.

2016. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!