Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek magas a vérnyomás...

Ha valakinek magas a vérnyomása, akkor állandóan magas?

Figyelt kérdés

2015. nov. 11. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő. Van akinek igen, van akinek egyfolytában ingadozik.

Például édesapámnak gyógyszer nélkül, 160-200 között szokott lenni.

2015. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Ha a napi átlag felette van a 140/90-nek az magas vérnyomásnak számít orvosi szemmel. Bár nekem reggel 170 volt és később napközben meg 200-ra felment, szóval nekem folyamatosan magas volt.
2015. nov. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem attól függ, hogy ki méri. Háziorvosnál 110-120/60-80, de idegen orvosnál volt, hogy 140/90-re felment, és olyan is volt, amikor egy fiatal jóképű rezidens mért vérnyomást na akkor 150-160/100-110-re is felment. Utóbbit már megéreztem eléggé ájulás határon voltam. Szóval nem elég egyszer megmérni és az alapján dönteni.

ráadásul vannak élethelyzetek amikor kicsit magasabb is(ilyen amikor idegesek vagyunk, izgulunk stb, és ezért kicsit magasabb, de ez meg normális)

2015. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem pl nyáron lemegy a vérnyomásom, ilyenkor a gyógyszert sem kell szedni.
2015. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!