Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi hatásos korpa ellen?

Mi hatásos korpa ellen?

Figyelt kérdés

A Head & Shoulders-t próbáltam, de nem vált be...

(Légyszíves ne írjatok olyant, h levágni kopaszra, stb. köszi)



2015. nov. 24. 22:10
 1/7 anonim válasza:

Diólevél tea, megmosod samponnal, aztán diólevél teával, leöblíted, aztán hetente ismétlés. Kb 3 hét után érezhetően kevesebb korpa.

Ha ez így felalmosan ahogy leírtam nem tiszta, írj privit :)

2015. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem a szódabikarbóna viszonylag bevált. persze higítva.
2015. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg bőrgyógyásztól kérdezd meg,aki megkeresi annak okát.

Illetve életmódváltás, zöldség-gyümölcs, fizikai aktivitás sport általi növelése miegymás. Ez általános érvényű, de nem tudom mitől korpásodsz, így nem tudok mit mondani, csak azt hogy orvos

Felületileg kezelő praktikák is jók, de inkább törekedjünk az ok megszüntetésére.

2015. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 25. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:

a harmadik válaszoló válasza jó is lenne egy ideális világban. sajnos az orvos nem fog mélyrehatóan foglalkozni a problémáddal, mert az százezrekbe kerülne. Max. felír valamit, ami vagy jó lesz, vagy nem.

én egyébként sportos vagyok és egészségesen élek, mégis van korpám kb. 20 éve visszatérően. van olyan sampon, amelyik bevált, de ha nem használom, visszajön megint a korpa. és ezek a samponok nagyon sok rossz dolgot tartalmaznak. Tehát ami viszonylag okés, az a higított szódabikarbóna, és egyébként nemrég kezdtem tojással mosni a hajamat, abban is van fantázia. 1 tojás, 1 kis szódabikarbóna plusz víz, és ezt min 10 percig a fejen kell hagyni- ez a sampon. csak langyos vízzel szabad lemosni, hogy a tojás ne csapódjon ki.

nekem ez segít, nem hámlik, nem viszket a fejem, nem piros a fejbőröm.

2015. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. nov. 27. 16:46
 7/7 anonim válasza:

A Detergens sulfuratum nevű sampon néhány hetes használata nálunk mindig bevált.


Úgy tudom vannak, akiknek valamilyen bőrbetegséggel függ össze a korpásodás ill. a fejbőr hámlása, nem tudom hogy abban az esetben ez jó-e. Nálunk nem különösebben erős, de visszatérő korpásodáson segített.

2015. dec. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!