Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel közben juthat buborék...

Vérvétel közben juthat buborék a vérbe?

Figyelt kérdés

Szóval ez lesz életem első vérvétele,és hát eléggé parázós típus vagyok,viszont emellé még barátosném azzal is húzza az agyamat hogy vérvétel közben nehogy buborék kerüljön a vénámba. De igazából szerintem ez nem lehetséges,hisz amúgy sem "beadnak" valamit,hanem csak elvesznek.

De azért megkérdezem,nem lehetséges ez,ugye? :D



2015. nov. 27. 06:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha a tűvel nem jó helyre szúrja be,akkor újra azzal a tűvel próbálkozhat (ez hordoz-e valamilyen veszélyt) vagy instant újat vesz elő? (Mert ismerősöm mondta hogy neki elsőre nem találták el,de ugyanazzal a tűvel szúrták meg)
2015. nov. 27. 06:44
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Az, hogy vérvételkot legevö jut a vérbe, teljesen kizárt. (Mellesleg attól sem lenne semmi bajod, az csak filmekben "hatásos"


2. Miért nem használhatnák ugyanazt a tüt többször? Elvégre te nem fertözöd meg semmi esetre sem saját magadat, minden esetleges kórokozó már benned van. (Mellékesen: ha nem találják el a vénát, akkor csak valamennyire visszahúzzák a tüt a bör alatt, nem pedig teljesen újra szúrnak)


3. A barátnödet (mert magyarul így mondják!!!) meg nem hallgasd meg orvosi témákban, mert tök hülye ehhez.

2015. nov. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2:

Azért kioktatod a magyarról, de a barátnőt rövid ö-vel írod :D:D

2015. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
Ne csinálj belőle akkora problémát. A klinikán is 3 hétig kaptam infúziót meg ambulánsan is jártam be infúzióra és aki beköti ügyel a buborékmentességre. Egy hete voltam vérvételen és inkább a hosszú sort volt nehezebb kivárni étlen-szomjan mint azt az egy apró szúrást. Gyorsan ittam is egy kávét az automatából mikor készen voltam.
2015. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ma 10:51-es: mivel külföldi billentyüzetem van, ezen nem tudok hosszú "ö"-t és "ü"-t írni, ahol csak egy vesszö kell rá, azt meg tudom oldani. De egyébként is el legfeljebb helyesírási hoba, a kérdezönek meg nem magyarosz a szóhasználata, ami sokkal nagyobb gond.
2015. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!