Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fogyok folyamatosan?...

Mitől fogyok folyamatosan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

fél éve dohányzok, eszek rendesen. stb.. 167 centi vagyok, 55 kiló.. szeptember óta lefogytam körülbelül 5 kilót.

Szerintetek mitől?


2010. márc. 21. 17:46
 1/9 anonim válasza:
Szia!Nem írod le konkrétan, hogy azóta fogysz mióta dohányzol.A fogyásnak sok oka lehet.Többek között lehet lelki probléma is,de lehet egy bélprobléma is.Nem fogytál hirtelen, mert az 5 kg fél év alatt az nem sok.Úgyhogy szerintem nem lehet nagy a baj.A pajzsmirigyesek egy része is fogyásnak indul, de ők általában fáradékonyak, aluszékonyak.Szerintem azért ne hagyd annyiba a dolgot ha továbbra sem változik a fogyásod vagy nem stagnál, akkor mindenképpen menj el orvoshoz.
2010. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne dohányozz!

[link]

Valószínűleg kevesebbet eszel, mert amíg a cigaretta van a szádban, addig nem lehet étel. Akik leszoknak, azoknak pont vigyázniuk kell a kalóriákra.

2010. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát édesapám meghalt mostl esz 1 éve nagyon megváltoztam, lefogytam, és azthittem jobb lesz ha dohányzok... amúgy fáradékony és aluszékony is vagyok..Ugye nem lehet nagy baj?
2010. márc. 21. 18:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a dohányzást, mert az nem old meg semmit, viszont sokat ront. Ha már megbetegít, utólag hiába mondod magadnak, hogy rosszul tettem. Olvasd el a linket, elég ijesztő. Ne várj addig, amíg menthetetlenül függővé válsz. Próbáld meg, hogy abbahagyod, változik-e a közérzeted, ha 3 hónap elteltével sem akkor érdemes a háziorvoshoz elmenni.
2010. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsot, akkor lehet pl a lelki problémáim miatt is? mert az van... sajnos..

De nem komoly ez ugye?

2010. márc. 21. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Fáradékonyság és aluszékonyság persze. Szedjél multivitamint, találj egy hobbit, sportolj, menj szabad levegőre, keress partnert, folytass rendszeres napirendet megfelelő (8 óra) alvásmennyiséggel. A magneB6-ot szokták itt ajánlani idegesség ellen.
2010. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hali!


Maximálisan aláírom, amit a 18:26-os mond. Mozogj sokat, tartózkodj friss levegőn, beszélgess sokat, ill. ne félj kisírni magadat valakinek, akiben megbízol!


Tudod... amikor valaki valami nagy traumát él át ill. depressziós lesz kétségtelenül (ön)befolyásolhatóvá válik a rossz szokások tekintetében, és mindenfelé keresi a vígaszt, de nem találja meg, ehelyett pótcselekvéseket vesz fel, önkárosító dolgokat próbál meg annak érdekében, hogy elterelje gondolatait, (ugyanazt csinálja voltaképpen, mint egy unatkozó ember, csak ő a saját tehetetlensége elől menekül). Vegyük pl. a piálást: elfelejted tőle a bajodat? Nem, ehelyett méginkább előjön, ráadásul azzal is csak károsítod önmagadat. De még a bódult állapot is "jobb" annál, mint ahogyan érzed magad...mondják sokan.


Egy tesó mesélte éppen egy hete -- hosszú mosolyszünet után találkoztunk ismét, akkor vettem észre nála a dohányzást -- hogy ő azért kezdte el, mert xar az élete, és a cigizés közben amikor letüdőzi a füstöt hosszasan már a sokadik szívás után, egy ilyen... hogyismondja... "szürke ködszerű" érzés keríti hatalmába, amikor voltaképpen semmit nem érez, és nem lennék meglepve, ha te is ezt keresed a cigiben... de ez csak pillanatnyi.


Nem tudom, édesapád mennyire figyelt oda rád (ill. rátok, ha vannak tesóid, és édesanyádra)? Mennyire szerettétek őt, ill. törekedett arra, hogy egészséges nagyfia legyen?

Tedd fel magadnak a kérdést, ha odafigyelt rád/rátok és ti is őrá: Ő szerette volna, ha miatta rontod el az egészségedet káros szenvedélyek felvételével? (Mert szerintem azt csinálod, és a dohányzásban (is) keresel menedéket...)


Most még időben vagy ahhoz, hogy letedd! Ha segítség kell, MERJ KÉRNI! NEM SZÉGYEN... (Én is voltam depressziós, és nekem is elhunyt vkim, akit rajongásig imádtam, sz'al tudom, min mész xtül, azonban én másképp dolgoztam ezt fel, nem dohányzással.)


EE

2010. márc. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. le rakom. és elkezdek sportolni.. csak a súlyom aggaszt.
2010. márc. 22. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:

A súlyodat majd a mozgás és a helyes étkezés leviszi. Lényeg, hogy próbálj meg bizakodva, pozitívan gondolkodni, mert az Élet nem áll meg. Ha van barátod, akivel bármit megoszt6sz, beszél7sz a lelki problémáidról (Van ilyen?), akkor élj ezzel a lehetőséggel, és SZÓLJ neki, kommunikáld le, hogy most úgy érzed, elég nehéz időszak van a hátad mögött, és még nincs ennek vége, szükséged van a segítségére, hogy új, pozitív célokat találj magadnak.


Én a magam részéről annyit tudok neked felajánlani, hogy MSN-en beszélgetek veled, ha úgy érzed, szükséged van rá. Ebben az esetben _>>privizz_ felém, és megold6juk, talán még néhány tippel is ellát6lak.


Egy cikket találtam a gyászról épp a minap. Nekem tudott újat mondani. Ha úgy glod, olvasd el.

>> [link]



Üdv: EE

2010. márc. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!