Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tarthat az orvos...

Meddig tarthat az orvos betegen/táppénzen?

Figyelt kérdés
Labilis a mostani állásom, és még újat találok nem munkanélkülire szeretnék menni, csak pár hét betegszabira (max 5-6 hét?) Betegszabi évi 15 nap, és utána?
2010. márc. 22. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első két hetet a munkáltató fizeti,utánna a tb.

Ha az orvossal meglehet dumálni,akkor hónapokig is táppénzen tarthat.

Családomban van olyan szemály aki munkanélküli helyett táppénzre megy,ha nincs munkája.(önálló vállalkozó)

2010. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. márc. 22. 08:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok az ismerősödnek, a többiek meg fizetik helyette a tb-t.

Kérdezőnek: ha labilis is az állásod, van felmondási idő, ami legalább 30 nap és ez hosszabbodik, ha már régóta ott dolgozol. Szóval ez is közel 5-6 hét és jóval több bevételed lesz közben. Interjúkra meg elmész szabikkal.

Ha viszont mégsem találsz semmit, akkor jó esélyed van rá, hogy nem kell nekik beteges munkatárs vagy minimum elküldenek rendkívüli orvosira.

2010. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Nem, nem notórius munkakerülő vagyok. Soha nem voltam betegen, kórházban (hála Istennek), talán ez most belefér.

Felmondási idő nincs nálunk. Jártál már te folyamatosan állásinterjúkra? Ha biztosra akar menni az ember bead több pályázatot. Van hogy másnaponta kell menni interjúra (tapasztalat) Azt meg nem tehetem meg, hogy csak beszólok, hogy bocs holnap nem megyek be., még akkor sem ha eljövök a cégtől.

2010. márc. 23. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Felmondási időt a Munka Tvkönyve írja elő...

Ha ezt se tartják be, akkor belefér, igen...:)

2010. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!